kul_seminarium_tomos_ukraina_18.1.2019 Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce oraz Towarzystwo Nauki i Kultury "Libra" zapraszają na seminarium naukowe "Między Tomosem a konfliktem na Morzu Azowskim. Dynamika stosunków ukraińsko- rosyjskich a bezpieczeństwo Europy". Wydarzenie odbędzie się 18 stycznia 2019 r. o godz. 11.40 w sali DMMII 116 (ul. Droga Męczenników Majdanka 70).

W dniach 17-18 stycznia 2019 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się II etap XXXVII Olimpiady Języka Łacińskiego. Do części pisemnej polegającej na tłumaczeniu tekstu łacińskiego na język polski i rozwiązaniu testu gramatycznego przystąpi 11 uczniów z liceów ogólnokształcących województwa lubelskiego. Osoby, które otrzymają odpowiednią ilość punktów w części pisemnej, przystąpią do egzaminu ustnego.

Część pisemna odbędzie się 17 stycznia o godz. 9.00 w sali C-623, część ustna - 18 stycznia, od godz. 9.00, sala C-924.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.