13.09.2019 - 20.09.2019

Lubelski Festiwal Nauki

Lubelski Festiwal NaukiSerdecznie zapraszamy na XVI Lubelski Festiwal Nauki pod hasłem "Nauka - Technika - Innowacje", który odbędzie się 14-20 września 2019 r. Wśród projektów przygotowanych przez KUL będzie można znaleźć interesujące propozycje dla ciekawskich w każdym wieku: przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej, szkół ponadgimnazjalnych, studentów, nauczycieli, rodziców czy dziadka i babci.

Nie zabraknie nas także na Pikniku Naukowym, który odbędzie się w niedzielę, 15 września br. na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur.

Konferecnja-PLAKATdruk Katedra Psychologii Rehabilitacji KUL zaprasza na konferencję naukową "Dzieci i młodzież z niepłynnością mowy w systemie edukacji", która odbędzie się w dniach 13-14 września 2019 r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 w Gmachu Głównym, sala GG - 47. Drugiego dnia konferencji odbędzie się premiera filmu "When I Stutter".

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Polski Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.

wystawa kierunek SZTUKAZbiory sztuki Muzeum KUL prezentowane były w ostatnim czasie w wielu renomowanych instytucjach m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Muzeum Zamkowym w Malborku czy też w Zamku Książ w Wałbrzychu. kolejnym miejscem, gdzie będzie można je podziwiać jest Muzeum Miejskie Dzierżoniowa. Wystawę „kierunek SZTUKA. Malarstwo, ceramika i szkło ze zbiorów Muzeum KUL” można zwiedzać do 27 października 2019 r., a jej wernisaż odbył się 5 września 2019 r.

Franciszkańki HofmanKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zapraszają na wystawę „Franciszkański Hofman. Sztukę robi się jako służbę Bożą”. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca 2019 r. o godz. 18.00. Ekspozycję w Muzeum KUL będzie można zwiedzać do 30 września 2019 r.

plakat_2021_26VIRektor KUL zaprasza wszystkich Pracowników, Studentów, Absolwentów, Emerytowanych Pracowników oraz Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na XI Ogólnouniwersytecką Pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, która odbędzie się 26 czerwca br. Koszt pielgrzymki 50 zł.

Zapisy i wpłaty w Kancelarii Ogólnej KUL, pok. GG-104 w godz. 8.00-15.00, tel. 81/44 54 104. Wyjazd punktualnie o godz. 5.30 sprzed frontonu Gmachu Głównego.

15.06.2021 - 16.06.2021

Msza św. o dobrą sesję

KOSCIOL-TK-141107-032 Sesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami. Warto więc nie tylko przysiąść nad książkami i notatkami, ale także zadbać o wsparcie duchowe. Dlatego Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich studentów i wykładowców na Mszę św. o dobrą sesję, która będzie sprawowana 16 czerwca 2021 r. o godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL.

2021_konkurs_logiczny_plakat_a3_finalJuż 16 czerwca odbędzie się Etap finałowy IX Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego, w Centrum Transferu Wiedzy na terenie Kampusu Głównego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

09.00-10.00 Recepcja

10.00 Test konkursowy

11.30 Sesja wykładowa

• Marek Lechniak - Czy schizofrenik myśli logicznie?
          • Andrzej Zykubek - Homo sapiens neanderthalensis
          • Piotr Lipski - Co ma logika do przewidywania przyszłości?

13.00 Przerwa obiadowa

14.00 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

webinarium_17_czerwcaW czwartek, 17 czerwca 2021 r. w godz. 10.00 -11.30 odbędzie się webinarium zatytułowane "Jaka polityka i jakie sąsiedztwo Unii Europejskiej?", którego jednym ze współorganizatorów jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL.

Wydarzenie w formie online dobędzie się na platformie Zoom. Link do webinarium.

16.06.2021 - 02.07.2021

Letnia sesja egzaminacyjna

egzaminOd 17 czerwca do 1 lipca 2021 r. trwać będzie letnia sesja egzaminacyjna.

Wszystkim studentom życzymy sukcesów!