wystawa kierunek SZTUKAZbiory sztuki Muzeum KUL prezentowane były w ostatnim czasie w wielu renomowanych instytucjach m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Muzeum Zamkowym w Malborku czy też w Zamku Książ w Wałbrzychu. kolejnym miejscem, gdzie będzie można je podziwiać jest Muzeum Miejskie Dzierżoniowa. Wystawę „kierunek SZTUKA. Malarstwo, ceramika i szkło ze zbiorów Muzeum KUL” można zwiedzać do 27 października 2019 r., a jej wernisaż odbył się 5 września 2019 r.

Franciszkańki HofmanKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zapraszają na wystawę „Franciszkański Hofman. Sztukę robi się jako służbę Bożą”. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca 2019 r. o godz. 18.00. Ekspozycję w Muzeum KUL będzie można zwiedzać do 30 września 2019 r.

kul_plakat_2019_KONFA_MIEDZY Instytut Pedagogiki KUL zaprasza na Międzynarodową Konferencję Naukową „Między uniwersalnością a oryginalnością w polskiej myśli pedagogicznej”, która odbędzie się 22-23 października 2019 r. pod patronatem Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN.

Konferencja zostanie poświęcona analizie tradycji, miejsca, kondycji, specyfiki i profilu polskiej myśli pedagogicznej. Zamierzeniem organizatorów jest próba zarysowania, na kanwie 100-lecia powstania naukowych struktur pedagogiki w Rzeczypospolitej, głównych orientacji badawczych w uprawianiu pedagogiki w Polsce.

W dniu 22 października 2019 r. po raz  kolejny będziemy gościć na KUL międzynarodową grupę młodzieży ze szkół podstawowych i średnich.  Będą to uczniowie z Turcji, Włoch, Grecji, Rumunii i Polski. Grupa przybyła do Polski na tydzień w ramach programu Erasmus+. Na zaproszenie Uniwersytetu Otwartego KUL goście wraz ze swoimi rówieśnikami z lubelskiej Szkoły Podstawowej nr 16 i nauczycielami odwiedzą Uniwersytet oraz wezmą udział w zorganizowanych warsztatach z zakresu integracji międzykulturowej.

kul_plakat_2019_konkurs_23_pazdziernika-1 23 października 2019 r. Instytut Nauk o Polityce i Administracji organizuje kolejną edycję Konkursu Wiedzy o Polsce, Europie i Świecie. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o istocie państwa oraz procesach zachodzących na płaszczyźnie międzynarodowej oraz rozwijanie zainteresowań dotyczących szeroko rozumianej problematyki państwowej i międzynarodowej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji będzie miało miejsce o godz. 11.0 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114.

Chór Duszpasterstwa Akademickiego KUL zaprasza do współpracy wszystkich chętnych studentów i studentki, którzy potrafią i lubią śpiewać. Nabór do Chóru odbędzie się w środę, 23 października 2019 r. o g. 18.00 w  GG 243 (II piętro, Gmach Główny). Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

22.10.2019 - 23.10.2019

Nabór do Teatru Enigmatic KUL

received_2431449713779938 Teatr Enigmatic KUL zaprasza wszystkich zainteresowanych studentów do wzięcia udziału w castingu, który odbędzie się 23 października 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW 02 o godz. 17.00.

miraclessmall Sekcja Nauk Biblijnych Instytutu Nauk Teologicznych KUL zaprasza na Międzynarodowe Jesienne Sympozjum Biblijne, które odbędzie się w dn. 23- 24 października 2019 r. Tegoroczne rozważania zostały zatytułowane "Signs, Wonders and Mighty Works. God’s Activity in the History of Salvation”  (Znaki, cuda i przejawy mocy. Działania Boga w historii zbawienia). Wydarzenie odbędzie się w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 113.