Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL, Katedra Historii Kościoła w Starożytności i Średniowieczu KUL, Katedra Historii Starożytnej i Bizantyńskiej KUL oraz Sekcja Patrystyczna przy Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski zapraszają na Międzynarodową Konferencję Patrystyczną Ojcowie Kościoła w polemice z herezjami. Konferencja odbędzie się w dniach 17-19 maja 2016 r. w Collegium Joannis Pauli  II KUL, aula C-1031.

Katedra Filozofii Kultury i Sztuki KUL, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Fundacja „Lubelska Szkoła Filozofii Chrześcijańskiej” oraz Adler-Aquinas Institute (USA) zapraszają na XV Międzynarodowe Sympozjum z cyklu "Przyszłość cywilizacji Zachodu" Tożsamość Zachodu w obliczu globalnych migracjiWydarzenie odbędzie się 17 maja 2016 r. w Centru Transferu Wiedzy KUL, sala CTW-114.

W dniach 17-19 maja 2016 r. odbędzie się w Lublinie konferencja Le Théâtre à (re)découvrir / Teatr warty przypomnienia organizowana przez Katedrę Kultur i Literatur Romańskich KUL i Zakład Teatrologii UMCS przy współpracy z Muzeum Literackim im. Józefa Czechowicza w Lublinie.

Program

W 35. Rocznicę śmierci Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katedra Katolickiej Nauki Społecznej i Etyki Społeczno-Gospodarczej KUL organizuje 17 maja 2016 r. ogólnopolską konferencję naukową poświęconą myśli społecznej naszego wybitnego Absolwenta, Wykładowcy i Wielkiego Kanclerza KUL Myśl społeczna Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Wśród zaproszonych prelegentów znajduje się m.in. prof. Jan Żaryn. Wydarzenie rozpocznie się o 9.30 w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW-302.

Uczelniany Samorząd Studentów KUL oraz Studenckie Forum Business Centre Club  zaprasza na Forum Obywatelskie - interdyscyplinarne wydarzenie społeczno-naukowe, które odbędzie się w dniach 16-18 maja 2016 r. Formuła wydarzenia przewiduje dyskusje panelowe z udziałem przedstawicieli świata nauki, kultury, polityki, prawa, mediów. Tematem przewodnim tegorocznego Forum jest Polska jako dobro wspólne wszystkich obywateli.

W trakcie wydarzenia odbędzie się siedem paneli dyskusyjnych:

• Państwo i samorząd – przyszłość i odpowiedzialność;
  • Wizerunek Polski w mediach;
  • Demokratyczne państwo prawa;
  • Polityka społeczna i gospodarcza;
  • Polityka zagraniczna i bezpieczeństwo państwa;
  • Kultura i dziedzictwo narodowe;
  • Nauka i szkolnictwo wyższe.

Wszystkie panele dyskusyjne odbędą się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym (ul. A. Grottgera 2).

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego XIII Lubelskiego Festiwalu Nauki prof. dr hab. Andrzej Borowy, Prorektor Uniwersytetu Przyrodniczego uprzejmie informuje, że przedłużono termin rejestracji projektów festiwalowych do dnia 6 czerwca 2016 r. do godz. 15.00, a zatwierdzanie projektów festiwalowych przedłużono do dnia 7 czerwca 2016 r. do godz. 15.00.

Instytut Historii Sztuki KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na VII edycję otwartych wykładów o sztuce Nieskończony eksperyment - sztuka i obrazy nowoczesności.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.

Konferencja „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”Zygmunt Haupt to jeden w najwybitniejszych emigracyjnych dwudziestowiecznych pisarzy polskich, laureat  Nagrody Literackiej „Kultury”, którego twórczość wciąż jest odkrywana w rodzinnym kraju. Jego postaci i dziełom poświęcona będzie międzynarodowa konferencja naukowa „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”,  której jednym z organizatorów będzie Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną KUL. Konferencja odbędzie się 22-24 września 2021, w siedzibie Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM (Collegium Maius). Obrady będą odbywać się w formie hybrydowej, chętni do udziału w konferencji w formie online są proszeni o kontakt na adres konferencjahaupt2020@gmail. com.