Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL, Katedra Historii Kościoła w Starożytności i Średniowieczu KUL, Katedra Historii Starożytnej i Bizantyńskiej KUL oraz Sekcja Patrystyczna przy Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski zapraszają na Międzynarodową Konferencję Patrystyczną Ojcowie Kościoła w polemice z herezjami. Konferencja odbędzie się w dniach 17-19 maja 2016 r. w Collegium Joannis Pauli  II KUL, aula C-1031.

Katedra Filozofii Kultury i Sztuki KUL, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Fundacja „Lubelska Szkoła Filozofii Chrześcijańskiej” oraz Adler-Aquinas Institute (USA) zapraszają na XV Międzynarodowe Sympozjum z cyklu "Przyszłość cywilizacji Zachodu" Tożsamość Zachodu w obliczu globalnych migracjiWydarzenie odbędzie się 17 maja 2016 r. w Centru Transferu Wiedzy KUL, sala CTW-114.

W dniach 17-19 maja 2016 r. odbędzie się w Lublinie konferencja Le Théâtre à (re)découvrir / Teatr warty przypomnienia organizowana przez Katedrę Kultur i Literatur Romańskich KUL i Zakład Teatrologii UMCS przy współpracy z Muzeum Literackim im. Józefa Czechowicza w Lublinie.

Program

W 35. Rocznicę śmierci Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katedra Katolickiej Nauki Społecznej i Etyki Społeczno-Gospodarczej KUL organizuje 17 maja 2016 r. ogólnopolską konferencję naukową poświęconą myśli społecznej naszego wybitnego Absolwenta, Wykładowcy i Wielkiego Kanclerza KUL Myśl społeczna Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Wśród zaproszonych prelegentów znajduje się m.in. prof. Jan Żaryn. Wydarzenie rozpocznie się o 9.30 w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW-302.

Uczelniany Samorząd Studentów KUL oraz Studenckie Forum Business Centre Club  zaprasza na Forum Obywatelskie - interdyscyplinarne wydarzenie społeczno-naukowe, które odbędzie się w dniach 16-18 maja 2016 r. Formuła wydarzenia przewiduje dyskusje panelowe z udziałem przedstawicieli świata nauki, kultury, polityki, prawa, mediów. Tematem przewodnim tegorocznego Forum jest Polska jako dobro wspólne wszystkich obywateli.

W trakcie wydarzenia odbędzie się siedem paneli dyskusyjnych:

• Państwo i samorząd – przyszłość i odpowiedzialność;
  • Wizerunek Polski w mediach;
  • Demokratyczne państwo prawa;
  • Polityka społeczna i gospodarcza;
  • Polityka zagraniczna i bezpieczeństwo państwa;
  • Kultura i dziedzictwo narodowe;
  • Nauka i szkolnictwo wyższe.

Wszystkie panele dyskusyjne odbędą się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym (ul. A. Grottgera 2).

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.

Konferencja „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”Zygmunt Haupt to jeden w najwybitniejszych emigracyjnych dwudziestowiecznych pisarzy polskich, laureat  Nagrody Literackiej „Kultury”, którego twórczość wciąż jest odkrywana w rodzinnym kraju. Jego postaci i dziełom poświęcona będzie międzynarodowa konferencja naukowa „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”,  której jednym z organizatorów będzie Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną KUL. Konferencja odbędzie się 22-24 września 2021, w siedzibie Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM (Collegium Maius). Obrady będą odbywać się w formie hybrydowej, chętni do udziału w konferencji w formie online są proszeni o kontakt na adres konferencjahaupt2020@gmail. com.