Polska Akademia Nauk Oddział w Lublinie oraz Katedra Historii XIX w. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II – przy wsparciu organizacyjnym władz miasta Lublina – inaugurują obchody 700-letniej rocznicy lokacji miasta sesją naukową "Lublin: miasto i ludzie (W przededniu obchodów 700-lecia)", która odbędzie się 18-19 października 2016 r. w Trybunale Koronnym. Lubelscy historycy, historycy sztuki i literatury przybliżą na niej ciekawe dzieje miasta, a także jego oryginalne związki z innymi krajami Europy.

Zmiany demograficzne w miastach Polski po 2000 r. oraz pozyskiwanie i wykorzystanie środków Unii Europejskiej w rozwoju miast to tylko niektóre z tematów konferencji II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Miasta Polski na początku XXI wieku. Społeczeństwo – Gospodarka – Rozwój. W dyskusji nad ważnymi dla przyszłości kraju kwestami społecznymi i ekonomicznymi miast Polski wezmą udział przedstawiciele nauk społecznych, ekonomicznych, technicznych. Wydarzenie odbędzie się 18 października 2016 r.  w Stalowej Woli, a jego organizatorem jest Instytut Prawa i Ekonomii WZPiNoS KUL.

Instytut Pedagogiki KUL organizuje międzynarodową, jubileuszową konferencję naukową "Pedagogika adekwatna na gruncie wielkiej tradycji", która odbędzie się w dniach 17-19 października 2016 r. w  Centrum Transferu Wiedzy (CTW) 113.

kul_plakat_2020_seminarium_3_marca Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Team Europe, PTSE oddział w Lublinie, Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Lublin zapraszają na seminarium naukowe "Priorytety nowej Komisji Europejskiej a współczesne wyzwania dla Unii Europejskiej", które odbędzie się 3 marca 2020 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618. Początek wydarzenia o godz. 11.30.

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.