Logo Linguistics Beyond and Within 2016Katedra Językoznawstwa Stosowanego, Katedra Językoznawstwa Teoretycznego, Katedra Filologii Celtyckiej oraz Katedra Językoznawstwa Porównawczego Angielsko-Polskiego Instytutu Filologii Angielskiej KUL zapraszają do wzięcia udziału w czwartej Międzynarodowej Konferencji Językoznawczej Linguistics Beyond and Within 2016: Controversy in Linguistics and Language Studies, która odbędzie się 20-21 października 2016 r. w Collegium Norwidianum KUL.

jedyna taka uczelniaKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Instytut Pamięci Narodowej zapraszają na Ogólnopolską konferencję naukową „Jedyna taka uczelnia między Berlinem a Władywostokiem.  KUL w realiach systemu komunistycznego (1944-1989)”, która odbędzie się 20-21 października 2016 r. w auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Gmachu Głównym KUL.

Katedra Gospodarki Opartej na Wiedzy KUL zaprasza na na konferencję naukową "Rola człowieka w nowoczesnym zarządzaniu i gospodarce opartej na wiedzy", która odbędzie się  20 – 21 października 2016 r. w Lublinie.

Katedra Finansów i Prawa Finansowego KUL zaprasza na międzynarodową konferencję finansową pt. Finanse i opodatkowanie rolnictwa. Potrzeba i kierunki zmian, która odbędzie się w dniach 20-21 października 2016 r. w Nałęczowie.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl