wystawa zaczęło się a KULBiblioteka Uniwersytecka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy Zaczęło się w Lublinie... na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim: „Od Nieocenzurowanej Oficyny Wydawniczej do NOW-ej 1976-1989”, które odbędzie się 20 października 2016 r. o godz. 14.00 w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej (IV p.) w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL.

Dziekan Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL serdecznie zaprasza na cykl wykładów gościnnych w języku angielskim "Company Law Worldwide, Concentrating on the Law of Private and Family Companies and International Scandals", które poprowadzi poprowadzi Prof. Tom Jersild, emerytowany adwokat z kancelarii Mayer Brown LLP, obecnie konsultant Banku Światowego.

Wydarzenie, zorganizowane we współpracy z Center for International Legal Skills z siedzibą w Salzburgu, będzie miało miejsce w dniach 18-26 października 2016 r.

Harmonogram wykładów

16.10.2016 - 05.12.2016

Akcja „Polacy-Rodakom”

Polacy rodakomSpołeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 17 października do 5 grudnia 2016 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych, artykułów szkolnych i książek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

100 na 100Obrazy i rysunki Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego, Jacka Malczewskiego czy Jerzego Nowosielskiego, a także cenne rzeźby, porcelanę i rękopisy pochodzące ze zbiorów KUL  można podziwiać w Zamku Królewskim w Warszawie. Wystawa „100 na 100. Sto najcenniejszych dzieł sztuki ze zbiorów KUL na stulecie KUL” została przedłużona i będzie prezentowana do 31 stycznia 2017 r. Wystawa inauguruje oficjalne obchody jubileuszu 100-lecia KUL.

Patronat honorowy nad wystawą objęli: Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr. hab. Piotr Gliński, Arcybiskup Metropolita Warszawski Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Lubelski Jego Ekscelencja Stanisław Budzik.

Fotorelacja z otwarcia wystawy

JP II - dar Polski dla świataKUL włącza się również w obchody Dnia Papieskiego w Puławach. Do 23 października 2016 r. w kościele p.w. św. Rodziny będzie można oglądać wystawę „Papież Jan Paweł II – dar Polski dla świata, przygotowaną na Uniwersytecie w związku z kanonizacją Patrona Uczelni.

s. zdybicka totus laureatSiostra Profesor Zofia Zdybicka filozof, pedagog, religioznawca, emerytowana profesor KUL, otrzymała Nagrodę TOTUS 2016 w kategorii Propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II. Nominacja a następnie nagroda zostały przyznane „za dokonania na polu filozofii i zaangażowanie w organizację życia naukowego, szczególnie za świadectwo dawane o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II”.

Nagrody TOTUS określane są mianem „katolickiego Nobla”. Te prestiżowe wyróżnienia przyznaje Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia osobom i instytucjom, których działalność w sposób wybitny przyczynia się do promowania godności człowieka w duchu nauczania Świętego Jana Pawła II.

Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Siostrze Profesor serdecznie gratulujemy!

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.

ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

19.01.2021 - 20.01.2021

Msza św. o dobrą sesję

Msza św. o dobrą sesjęSesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami. Warto więc nie tylko przysiąść nad książkami i notatkami, ale także zadbać o wsparcie duchowe. Dlatego Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich studentów i wykładowców na Mszę św. o dobrą sesję, która będzie sprawowana 20 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL.