Przyszłość, która nie minęłaW ramach Otwartego Seminarium z historii i filozofii religii zapraszamy na wykład i dyskusję „Przyszłość, która nie minęła. Analiza ontologiczna argumentacji na rzecz fatalizmu". Podczas Seminarium wykład wprowadzający wygłosi dr hab Paweł Garbacz, prof. KUL.

Wykład i seminarium realizowane w ramach grantu FNP Mistrz kierowanego przez prof. Piotra Gutowskiego rozpoczną się 7 czerwca 2017 r. o godz. 16.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Wstęp wolny

debaty dyplomatyczneWydział Nauk Społecznych KUL zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Debaty Dyplomatyczne. Tym razem gościem Debaty będzie dr Thomas M. Buchsbaum, Ambasador Austrii w Polsce. Spotkanie odbędzie się 7 czerwca 2017 r. o godz. 11.15 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618. Prowadzenie Piotr Majchrzak, Konsul Honorowy Austrii w Lublinie.

06.06.2017 - 07.06.2017

Forum Spółdzielcze 2017

Forum Spółdzielcze 2017II Katedra Prawa Cywilnego KUL oraz Prezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Ruch Spółdzielców zapraszają na Forum Spółdzielcze 2017, które będzie odbywać się pod hasłem „Prawno-ekonomiczne uwarunkowania rozwoju Polskiej Spółdzielczości”. Forum odbędzie się 7 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113.

Program

„Moralne i duszpasterskie konsekwencje przysięgi małżeńskiej. Czy każde trudne sakramentalne małżeństwo jest do uratowania?”Katedra Duszpasterstwa Rodzin KUL, Katedra Teologii Moralnej Fundamentalnej i Ekumenicznej KUL oraz Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Moralne i duszpasterskie konsekwencje przysięgi małżeńskiej. Czy każde trudne sakramentalne małżeństwo jest do uratowania?”, która rozpocznie się 7 czerwca 2017 r. o godz.14.00 w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

MamońInstytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, Katedra Języka Mediów i Komunikacji Społecznej oraz Lubelski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zapraszają na spotkanie „Dżihad od środka - braterstwo albo śmierć". Jego gościem będzie Marcin Mamoń, dziennikarz, reżyser licznych filmów dokumentalnych, który tematyką Bliskiego Wschodu i terroryzmu zajmuje się od ponad 20 lat. Spotkanie odbędzie się w środę, 7 czerwca  2017 r., o godz. 12.00 w auli 241 w Campusie Majdanek (Budynek 2, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej). Wstęp wolny.

Apokalipsa świętego Jana. Powieść graficznaWydawnictwo eSPe i Instytutu Kulturoznawstwa KUL serdecznie zapraszają na spotkanie poświęcone książce "Apokalipsa świętego Jana. Powieść graficzna". Książce patronują Gość Niedzielny, wiara.pl i radio eM. Spotkanie odbędzie się 7 czerwca 2017 r. o godz. 18.00 w Atrium Collegium Joannis Pauli II KUL.

Piętnasta już konferencja z cyklu Argumentacja-Dialog-Perswazja w zamiarze swoim ma łączyć badania współczesnej teorii argumentacji z dociekaniami prowadzonymi w nurcie klasycznej retoryki. Wspólne dla obu dyscyplin jest zainteresowanie skutecznym przekonywaniem do swoich racji w stosunkach międzyludzkich. Różne konteksty i metody stanowią o wewnętrznym bogactwie tych dyscyplin, a także różnicują je między sobą. Liczymy, że konferencja jako miejsce spotkania badaczy z różnych środowisk i specjalizacji przyczyni się do rozwoju wiedzy o argumentacji i otworzy nowe pola do współpracy ujawniając niedostrzegane dotąd, nowe perspektywy badawcze.

Zapraszamy do Lublina! Zapraszamy na Wydział Filozofii KUL

Organizatorzy

Na drodze do FatimyKatedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych, Koło Hiszpańsko-Polskie przy KUL  zapraszają na  wystawę fotografii Kazimierza Kasprzaka „Na drodze do Fatimy”. Wernisaż wystawy odbędzie się 5 czerwca 2017 r. o godz. 11.30 w patio Colegium Norwidianum. Wystawę będzie można oglądać do 11 czerwca.

Kwiat jabłoniMuzeum KUL zaprasza na wystawę prac  Jerzego Turnaua, malarza-ziemianina. Wystawa Jerzy Turnau (1869-1925) Ars e terra to pierwsza prezentacja obrazów tego zapomnianego artysty. Punktem wyjścia jest wspaniałe dzieło Jerzego Turnaua, zatytułowane Kwiat Jabłoni, które znajduje się w zbiorach KUL. Ponad 30 obrazów udało się pozyskać ze zbiorów prywatnych, głównie od rodziny malarza, oraz z klasztoru Bernardynów w Przeworsku. Poza dziełami malarskimi zostaną pokazane fotografie, dokumenty i pamiątki rodzinne artysty.

Wystawa będzie czynna do 10 lipca 2017 r.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni

27.01.2021 - 10.02.2021

Zimowa sesja egzaminacyjna

egzaminOd 28 stycznia do 10 lutego 2021 r. trwać będzie zimowa sesja egzaminacyjna. Ze względu na epidemię koronawirusa będzie się ona odbywać w trybie zdalnym.

Wszystkim studentom życzymy sukcesów!

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.