Szalon Ash konferencjaKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Łódzki, Akademia Pomorska w Słupsku, Uniwersytet Warszawski oraz Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego zapraszają na międzynarodową konferencję naukową „Szalom Asz - pisarz, publicysta i społecznik”, która odbędzie się w Kutnie i Łodzi 14-15 września 2017 r.

Program

Wydział Filozofii, Katedra Podstaw Informatyki i Studia Logica zapraszają na XVII Międzynarodową Konferencję z cyklu Trends in Logic pt. Traditional and new perspectives on deontic logic and agency modeling. Konferencja odbędzie się w dniach 12-15 września 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.

rafal_ohmeProfesor Rafał Ohme jest psychologiem, nazywanym ojcem neuromarketingu. Światową sławę zyskał dzięki prowadzonym badaniom nad  reklamą i działaniami marketingowymi przy użyciu neurofizjologii. Jego działalność naukowa skupia się wokół emocji w komunikowaniu i zarządzaniu. Prof. Ohme jest wykładowcą m.in. Uniwersytetu SWPS,  Stellenbosch w Kapsztadzie oraz na Uniwersytecie Renmin w Pekinie. Poza zainteresowaniami naukowymi prowadzi szkolenia dla menadżerów i liderów biznesu na całym świecie. Występował w 30 krajach na 5 kontynentach. Autor bestsellera Emo Sapiens.

lfn_logo_3W ramach XIV Lubelskiego Festiwalu Nauki prof. Rafał Ohme wygłosi wykład otwarty pt. Emo Sapiens. Harmonia emocji i rozumu, w którym opowie słuchaczom o emocjach, mózgu i umyśle. Wyjaśni czym jest podświadomość oraz intuicja, opowie kim jest Emo Sapiens.

Wykład odbędzie się 28.09.2017 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031, godz. 15.00.

Fotorelacja

Piętnasta już konferencja z cyklu Argumentacja-Dialog-Perswazja w zamiarze swoim ma łączyć badania współczesnej teorii argumentacji z dociekaniami prowadzonymi w nurcie klasycznej retoryki. Wspólne dla obu dyscyplin jest zainteresowanie skutecznym przekonywaniem do swoich racji w stosunkach międzyludzkich. Różne konteksty i metody stanowią o wewnętrznym bogactwie tych dyscyplin, a także różnicują je między sobą. Liczymy, że konferencja jako miejsce spotkania badaczy z różnych środowisk i specjalizacji przyczyni się do rozwoju wiedzy o argumentacji i otworzy nowe pola do współpracy ujawniając niedostrzegane dotąd, nowe perspektywy badawcze.

Zapraszamy do Lublina! Zapraszamy na Wydział Filozofii KUL

1_baner_muzeum_rzeby_pokaz_3iv 9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 3 kwietnia 2020.

tmojch_2020_kul1 Tradycyjnie już Sekcja Ekumeniczna Instytutu Nauk Teologicznych KUL włącza się w archidiecezjalne obchody Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan, który w tym roku będzie trwał od 18 do 25 stycznia. Codziennie o godz. 12.30 w Kościele Akademickim będzie sprawowana Eucharystia w tej intencji, podczas której przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich będą dzielić się swoim świadectwem wiary.

Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa z Dziejów Apostolskich: Życzliwymi bądźmy (Dz 28,2).

Przy drzwiach zamknięrychTeatr Enigmatic KUL zaprasza na adaptację sceniczną dramatu Jeana Paula Sartre'a „Przy drzwiach zamkniętych". Przedstawienie w nowej obsadzie będzie można zobaczyć 22, 24 i 26 stycznia 2020 r. o godz. 20.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02. Wstęp bezpłatny, możliwa wcześniejsza rezerwacja miejsc pod adresem teatrenigmatic@gmail.com

22.01.2020 - 23.01.2020

Flesz Akademicki

www_flesz_23_stycznia W czwartek 23 stycznia 2020 r. o godz. 21.55 w TVP3 Lublin zostanie wyemitowany kolejny w tym roku akademickim odcinek Flesza Akademickiego przygotowanego przez TV KUL. W programie najciekawsze wydarzenia z życia naszego Uniwersytetu.

II Obchody  Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie,Międzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL, Pracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL oraz Fundacja Rozwoju KUL zapraszają na II Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie, które odbędą się od 27 stycznia do 1 lutego 2020 r.