15.11.2017 - 16.11.2017

Flesz Akademicki

flesz akademickiW czwartek 16 listopada 2017 r. o godz. 21.55 w TVP3 Lublin zostanie wyemitowany kolejny odcinek Flesza Akademickiego przygotowanego przez TV KUL. W programie najciekawsze wydarzenia z życia naszego Uniwersytetu.

Muzeum Lubelskie w Lublinie, Katedra Historii Kościoła w Starożytności i Średniowieczu KUL oraz Katedra Historii Starożytnej i Bizantyńskiej KUL zapraszają na IV Ogólnopolską Konferencję Bizantynistyczną z cyklu "Wybrane aspekty kultury bizantyńskiej" nt. Słowo i obraz w kulturze bizantyńskiej, która odbędzie się 16-17 listopada 2017 r. w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim.

Wybór boskich patronów przez Konstantyna WielkiegoZarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim przy TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem prof. dr. hab. Sławomira Bralewskiego (Uniwersytet Łódzki) „Wybór boskich patronów przez Konstantyna Wielkiego”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 16 listopada 2017 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym, sala GG-243.

Odnowienie doktoratu s. prof. ZdybickiejRektor, Senat oraz Rada Wydziału Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają na uroczystość odnowienia doktoratu siostry profesor Zofii Józefy Zdybickiej, która odbędzie się 16 listopada 2017 r. o godz. 11.00 w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

Sztuka pograniczyInstytut Historii Sztuki KUL, Zarząd Główny Stowarzyszenia Historyków Sztuki oraz Lubelski Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki zapraszają na LXVI ogólnopolską sesję naukową Stowarzyszenia Historyków Sztuki „Sztuka pograniczy", która odbędzie się 16-17 listopada 2017 r. w Centrum Spotkania Kultur.

14.11.2017 - 17.11.2017

XX Targi Wydawnictw Katolickich

Nowości, ale także wznawiane wielokrotnie bestsellery wydawnicze będzie można nabyć podczas Targów Wydawnictw Katolickich, które odbędą się 15-17 listopada 2017 r. w KUL. Weźmie w nich udział blisko 40 wydawnictw z całej Polski, które zaprezentują książki zarówno o charakterze popularnym, jak i naukowym. Wiele z nich będzie można nabyć w cenach promocyjnych. Jubileuszowe, dwudzieste już, Targi wpisują się w obchody 100-lecia KUL, 700-lecia Lublina oraz rozpoczynające się obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wstęp na Targi jest wolny.

KULine, dzień 2

Już w najbliższą środę i czwartek (15 i 16 listopada 2017 r.) KUL zaprasza do poznania uczelni online. KULine, czyli Studio Otwarte KUL to nowa formuła dnia otwartego. W studio zagoszczą przede wszystkim studenci, ale także przedstawiciele władz uniwersytetu. organizacji studenckich czy agend uniwersyteckich, na których wsparcie mogę liczyć kandydaci. Będzie to znakomita okazja by dowiedzieć się dlaczego warto studiować właśnie na KUL.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

24.10.2017 - 04.12.2017

Akcja "Polacy-Rodakom"

Polacy-Rodakom2017Społeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 25 października do 4 grudnia 2017 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 17 października 2021.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.