Tydzień modlitw o jedność chrześcijanTradycyjnie już Instytut Ekumeniczny KUL włącza się w archidiecezjalne obchody Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan, który w tym roku będzie trwał od 18 do 25 stycznia. Codziennie o godz. 12.30 w Kościele Akademickim będzie odprawiana Eucharystia w tej intencji, podczas której przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich będą dzielić się swoim świadectwem wiary.

W środę, 24 stycznia 2018 r., odbędzie się sesja naukowa „Reformacja na ławie oskarżonych (?). Debata po Jubileuszu”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa z Księgi Wyjścia: Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6).

Od 2 do 27 stycznia 2018 r. Uniwersytet Otwarty KUL po raz kolejny gości grupę studentów z University of St. Thomas (Minnesota, USA), którzy uczestniczą w programie edukacyjnym John Paul II in His Polish Context.Jest to okazja nie tylko do poznania filozofii Jana Pawła II, ale również polskiej historii i kultury.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

The Problem of Culture in Maritain's Integral HumanismWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "The Problem of Culture in Maritain's Integral Humanism" w dniach 25-29 maja 2020 r. poprowadzi prof. John P. Hittinger.

Wykłady odbędą się online.

Noc Ducha w Kościele Akademickim KULDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza w nocy z 30 na 31 maja 2020 r. na Zieloną Noc - Noc dla Ducha w Kościele Akademickim KUL czyli wspólną modlitwę przed Zesłaniem Ducha św.

Ze względu na ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających w kościele związane ze stanem epidemii konieczna jest wcześniejsza rejestracja

Program:

• 18.30 Nabożeństwo majowe
  • 19.00 Czuwanie prowadzone przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
  • 21.00 Msza Wigilii Zesłania Duch Świętego
  • 23.00-2.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.