Tydzień modlitw o jedność chrześcijanTradycyjnie już Instytut Ekumeniczny KUL włącza się w archidiecezjalne obchody Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan, który w tym roku będzie trwał od 18 do 25 stycznia. Codziennie o godz. 12.30 w Kościele Akademickim będzie odprawiana Eucharystia w tej intencji, podczas której przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich będą dzielić się swoim świadectwem wiary.

W środę, 24 stycznia 2018 r., odbędzie się sesja naukowa „Reformacja na ławie oskarżonych (?). Debata po Jubileuszu”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa z Księgi Wyjścia: Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6).

Od 2 do 27 stycznia 2018 r. Uniwersytet Otwarty KUL po raz kolejny gości grupę studentów z University of St. Thomas (Minnesota, USA), którzy uczestniczą w programie edukacyjnym John Paul II in His Polish Context.Jest to okazja nie tylko do poznania filozofii Jana Pawła II, ale również polskiej historii i kultury.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

05.12.2020 - 08.12.2020

Nowy temin rekolekcji adwentowych

Nastąpiła zmiana terminu rekolekcji adwentowych. Odbęda się one od 6 do 8 grudnia. Nauki będzie głosił o. Paweł Szpyrka SJ.

Nauki w niedzielę na wszystkich Mszach św., a w poniedziałek  i wtorek na roratach o 6.30 oraz o 12.30 i 19.00.

Przypominamy, że w związku z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi w Kościele Akademickim KUL może przebywać jednocześnie maksymalnie 16 osób. Wszystkie msze św. są transmitowane online.

Koncert „Orędownik miłosierdzia" w 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II i 102. powstania KULDobiega końca rok 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. W rocznicę powstania uniwersytetu, 8 grudnia 2020, społeczność akademicka KUL chce przywołać postać swojego wielkiego profesora i patrona. O godz. 18.00 w Kościele Akademickim KUL z koncertem „Orędownik miłosierdzia. 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II” wystąpi Chór KUL pod dyrekcją dr. hab. Grzegorza Pecki.