ue_konferencja2Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL zaprasza na konferencję zatytułowaną "Nowy plan na Europę - co przyniesie rok 2018?". Wydarzenie odbędzie się 23 stycznia 2018 r. o godz. 10.30 w budynku INPiSM KUL przy ul. Droga Męczenników Majdanka 70, aula DMMII- 134.

zaproszenie_-_otwarta_integracjaZespół realizujący projekt zaprasza na spotkanie podsumowujące II edycję zajęć w ramach projektu "Otwarta integracja" skierowanego do cudzoziemców spoza Unii Europejskiej.  Spotkanie odbędzie się 23 stycznia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 114 o godz. 13.00. W ramach projektu odbyły się liczne działania wprowadzające obcokrajowców w społeczeństwo polskie, kursy języka polskiego, tygodnie orientacyjne i szkoły letnie. W projekcie wzięło udział około 600 cudzoziemców.

Tydzień modlitw o jedność chrześcijanTradycyjnie już Instytut Ekumeniczny KUL włącza się w archidiecezjalne obchody Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan, który w tym roku będzie trwał od 18 do 25 stycznia. Codziennie o godz. 12.30 w Kościele Akademickim będzie odprawiana Eucharystia w tej intencji, podczas której przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich będą dzielić się swoim świadectwem wiary.

W środę, 24 stycznia 2018 r., odbędzie się sesja naukowa „Reformacja na ławie oskarżonych (?). Debata po Jubileuszu”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa z Księgi Wyjścia: Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6).

Od 2 do 27 stycznia 2018 r. Uniwersytet Otwarty KUL po raz kolejny gości grupę studentów z University of St. Thomas (Minnesota, USA), którzy uczestniczą w programie edukacyjnym John Paul II in His Polish Context.Jest to okazja nie tylko do poznania filozofii Jana Pawła II, ale również polskiej historii i kultury.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.