Afirmacja życiuInstytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej KUL, Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Fundacja Rozwoju KUL zapraszają na konferencję naukową zatytułowaną "Afirmacja życia", która odbędzie się 21 marca 2018 r. o godz. 9.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114. Wydarzenie  organizowane jest corocznie  z okazji Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia. W związku z Dniem Patronalnym Instytutu Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej konferencję poprzedzi Msza święta sprawowana w Kościele Akademickim o godz. 8.00.

Centrum Dialogu Katolicko-Żydowskiego przy Metropolicie Lubelskim oraz Międzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL zaprasza na spotkanie z prof. Janem Grosfeldem (UKSW), poświęcone książce „Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów?”. Spotkanie odbędzie się 21 marca 2018 r. o godz. 12.00 w sali 208 w gmachu głównym KUL.

O książce mówić będą: prof. Monika Adamczyk-Garbowska (UMCS), ks. prof. Alfred Wierzbicki (KUL), prof. Sławomir Jacek Żurek (KUL) oraz bp Mieczysław Cisło, były Przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem KEP.

Wykład Pro publico bonoKolejnym gościem KUL w ramach wykładów z cyklu "Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa" będzie dr inż. Krzysztof Pawiński, Prezes Maspex-GMW Sp. z o.o. Temat jego prelekcji to: „Dywagacje na temat biznesowych wariacji i nie tylko", a rozpocznie się ona 21 marca 2018 r. o godz. 11.00. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-104.

18.03.2018 - 21.03.2018

Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje WielkopostneW roku Jubileuszu 100-lecia KUL Rekolekcje Wielkopostne w Kościele Akademickim KUL głosił Prymas Polski abp Wojciech Polak. Rekolekcje trwały od 19 do 21 marca 2018r., a ich hasłem było „Aby nie ostygły nam serca”.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.