15.04.2018 - 20.04.2018

LX Tydzień Filozoficzny

Tydzień Filozoficzny to jedno z najstarszych wydarzeń odbywających się na Wydziale Filozofii. Tydzień, który organizuje Koło Filozoficzne Studentów KUL, w tym roku odbędzie się już po raz 60.w dniach 16-20 kwietnia 2018 r.

Jest wybitnym fizykiem, który doskonale odnajduje się w świecie kwarków, leptonów i bozonów. Jest osobą, która spełnia wielkie marzenie poważnej części ludzkości o prowadzeniu badań w największej maszynie świata, legendarnym Wielkim Zderzaczu Hadronów. Krzysztof Meissner - profesor, marzyciel nadzwyczajny będzie gościem pierwszego dnia LX Tygodnia Filozoficznego. Zapraszamy do Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113 w poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r., o godz. 11.30.

Uczucia macierzyńskie? A a może endorfiny i oksytocyna? Co mają wspólnego miłość i serotonina? A do tego jeszcze DNA, RNA i szczypta znakomitych emocji.

Prof. Magdalena Fikus, znakomita biochemik i popularyzatorka nauki, będzie gościem pierwszego dnia LX Tygodnia Filozoficznego. Zapraszamy do Centrum Transferu wiedzy, aula CTW-113 w poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r., o godz. 16.00.

Wędrując różnymi drogami, najczęściej z teatrem spotykam znaki, które prowadzą na ścieżki, których zwieńczenie bardziej przeczuwam niż jestem pewien. Zobaczony obraz nie potrzebuje deformacji, stylizacji czy udziwnienia. Nosi w sobie prawdę, której pragnienie dostrzeżenia jest sensem tworzenia.

Leszek Mądzik

Zapraszamy na wyjątkowe i bezprecedensowe wydarzenie towarzyszące LX Tygodniowi Filozoficznemu - Faktura czasu. Wystawa fotografii Leszka Mądzika. Wystawa będzie czynna do 20 kwietnia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

Wydział Filozofii KUL i Polskie Towarzystwo Filozoficzne Oddział w Lublinie zaprasza na debatę "Blaski i cienie naturalizmu". W debacie udział wezmą prof. dr hab. Jan Woleński oraz prof. dr hab. Jacek Wojtysiak. Debata jest częścią LX Tygodnia Filozoficznego. Spotkanie odbędzie się 16 kwietnia 2018 r. o godz. 18.15 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113. Prowadzenie prof. dr hab. Marek Hetmański.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.

Konferencja „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”Zygmunt Haupt to jeden w najwybitniejszych emigracyjnych dwudziestowiecznych pisarzy polskich, laureat  Nagrody Literackiej „Kultury”, którego twórczość wciąż jest odkrywana w rodzinnym kraju. Jego postaci i dziełom poświęcona będzie międzynarodowa konferencja naukowa „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”,  której jednym z organizatorów będzie Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną KUL. Konferencja odbędzie się 22-24 września 2021, w siedzibie Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM (Collegium Maius). Obrady będą odbywać się w formie hybrydowej, chętni do udziału w konferencji w formie online są proszeni o kontakt na adres konferencjahaupt2020@gmail. com.