ba_wprowadzenie_afisz_a3_16Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej "Gaudium" zaprasza na promocję publikacji "Wprowadzenie do Biblii Aramejskiej", autorstwa ks. prof. Mirosława Wróbla. Wydarzenie odbędzie się 16 maja 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 408 o godz. 17.00.

W spotkaniu udział wezmą: ks. abp Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski, ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, ks. prof. Antoni Dębiński, Rektor KUL, Michael Schudrich, Naczelny Rabin Polski, ks. dr Paweł Rytel - Andrianik, Rzecznik prasowy KEP, dr hab. Małgorzata Nowak - Barcińska, dyrektor IFP KUL oraz ks. prof. Mirosław Wróbel, dyrektor i redaktor projektu Biblia Aramejska.

15.05.2018 - 16.05.2018

Dzień Chiński na KUL

Plakat_na_Dzien_Chinski_2018Koło Naukowe Studentów Sinologii zaprasza na Dzień Chiński na KUL, który odbędzie się 16 maja 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 216 o godz. 10.00.

W programie wydarzenia przewidziano: ciekawe prelekcje, taniec smoka, pokaz Taichi, gry i konkursy.

Wydział Matematyki i Architektury Krajobrazu KUL zaprasza na wykład, który wygłosi prof. Ilya Sinitsky (Gordon College of Education, Haifa)  zatytułowany „Change and Invariance as a Tool in Elementary and Advanced Mathematics”. Wydarzenie odbędzie się 16 maja 2018 r. o godz. 13.20 w budynku WMiAK (ul. Konstantynów 1H), sala WMP - 118.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów pt. Applied Ontology. An Introduction  odbędzie się w dniach 14-18 maja 2018 r., a poprowadzi ją Professor Barry Smith (Department of Philosophy - University at Buffalo, USA).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

plakat konferencji ,,Kościół wobec wojny kulturowej. Dialog – apologia – krytyka – działanie”Kwestia LGBT, aborcja, postulaty dekanonizacji św. Jana Pawła II to tylko niektóre przejawy wojny kulturowej, która na naszych oczach toczy się w Polsce. Jak powinien w tej sytuacji zachować się Kościół? Odpowiedzi na to pytanie będą poszukiwać uczestnicy konferencji online ,,Kościół wobec wojny kulturowej. Dialog – apologia – krytyka – działanie”, na którą 25 listopada 2020 zaprasza Sekcja Teologii Fundamentalnej KUL.

Dostęp do konferencji

„Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”.Sztuczna inteligencja i jej zastosowania w sektorze prawnym będą tematem międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”. Wśród poruszonych tematów będą m.in.: automatyzacja procesu prawnego czy nowa rola prawnika związana z rozwojem sztucznej inteligencji. Konferencja w języku angielskim rozpocznie się 1 grudnia 2020 roku o godz. 9.00 na platformie internetowej ClickMeeting. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Organizatorem wydarzenia jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, którego członkiem jest Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.