kul_plakat_2018_konwersatorium1.[1]Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie", zaprasza na wykład ks. prof. dr hab. Stanisława Dziekońskiego Rektora Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego "Uniwersytet katolicki. Między sacrum a profanum". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 29 maja 2018 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

duchowosc_ziemi_swietej_plakat_2018_23_05_20181Instytut Nauk Biblijnych oraz Instytut Teologii Duchowości KUL zapraszają na kolejne sympozjum z cyklu "Duchowość Ziemi Świętej" zatytułowane "Mistrz - uczeń", które odbędzie się 29 maja 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 1031 o godz. 14.00.

rodzina_rozwoj_partycypacjaInstytut Socjologii KUL, Urząd Statystyczny w Lublinie, Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego zapraszają na konferencję "Rodzina -rozwój - partycypacja. Kierunki przemian społecznych", która odbędzie się  29 maja 2018 r. w Centrum Transferu wiedzy, sala CTW - 114. Początek o godz. 9.00.

Program

Christian Anthropology and Sexual Ethics in Karol Wojtyła's ThoughtWydział Filozofii zaprasza na cykl wykładów gościnnych "Christian Anthropology and Sexual Ethics in Karol Wojtyła's Thought", które w dniach 28-30 maja 2018 r. wygłosi Prof. Eduardo J. Echeverria (Detroit, USA). Wykłady rozpoczynają się o godz. 10.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

„The History of Philosophy as Told from the Future” Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „The History of Philosophy as Told from the Future” w dniach 11-15 maja 2020 r. poprowadzi prof. Steve Fuller (University of Warwick).

wykłady „New World Order and New Atheism”Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „New World Order and New Atheism” w dniach 18-22 maja 2020 r. poprowadzi prof. Curtis Hancock (Rockhurst Jesuit University, Kansas City, Missouri).

2020_kul_wojtyla_memorial_lectures_plakat_reimersWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Veritas splendor and Philosophy w dniach 1-5 czerwca 2020 r. poprowadzi prof. Adrian Reimeres (Notre Dame University).

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.