Międzynarodowy Dzień MuzykiW piątek 28 września 2018 o godz. 19.00 w Filharmonii Lubelskiej podczas Międzynarodowego Dnia Muzyki odbędzie się prawykonanie światowe utworu Dixtuor dedykowanego Uniwersytetowi z okazji jubileuszu 100-lecia KUL przez Adriana Leonarda Mociulschiego, współczesnego rumuńskiego kompozytora i pianistę o polskim pochodzeniu.

Partner koncertu:

2018_plansza_partner_z_tekstem

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

1_baner_muzeum_rzeby_pokaz_3iv 9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 3 kwietnia 2020.

Przy drzwiach zamknięrychTeatr Enigmatic KUL zaprasza na adaptację sceniczną dramatu Jeana Paula Sartre'a „Przy drzwiach zamkniętych". Przedstawienie w nowej obsadzie będzie można zobaczyć 22, 24 i 26 stycznia 2020 r. o godz. 20.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02. Wstęp bezpłatny, możliwa wcześniejsza rezerwacja miejsc pod adresem teatrenigmatic@gmail.com