04.10.2018 - 05.10.2018

Międzynarodowy Dzień KUL 2018

kul_plakat_2018_DZIEN_MIEDZYNARODOWY_pl  Spotkanie z władzami Uniwersytetu, integracja z polskimi koleżankami i kolegami, a także degustacja potraw kuchni polskiej to tylko niektóre punkty Międzynarodowego Dnia KUL, który odbędzie się w piątek 5 października 2018 r. Podczas wydarzenia studenci – obcokrajowcy będą mogli zapoznać się z Uniwersytetem, jego ofertą oraz z życiem studenckim. Stoiska przygotowały agendy uniwersytetu, a także Samorząd Studentów, a swoimi refleksjami dotyczącymi studiów na KUL podzielą się nasi aktualni studenci-obcokrajowcy.

Spotkanie międzynarodowej społeczności KUL rozpocznie się o godz. 13.00 w Atrium Collegium Norwidianum, natomiast od godz. 12.00 czynne będą stoiska.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl