4 grudnia 2018 r. w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym KUL w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Współpraca transgraniczna Polski i Ukrainy. Szanse i wyzwania". Wydarzenie inicjuje projekt „Cooperation of Universities supporting the development of security and crisis management of the Lublin and Lutsk transborder regions", realizowany wspólnie przez KUL i Łucki Narodowy Uniwersytet Techniczny, Ukraina w ramach programu POL-BL-UKR.

02.12.2018 - 05.12.2018

Rekolekcje adwentowe

Rekolekcje AdwentoweRekolekcje adwentowe  w Kościele Akademickim KUL poprowadzi w tym roku ks. prof. Andrzej Szostek. Ich tematem będzie „Bóg Mądry i Miłosierny”, a odbędą się one 3-5 grudnia 2018 r. Nauki będą głoszone w czasie Mszy św. o godz. 6.30, 12.30 i 19.00.

Po Mszy św. o godz. 19.00 we wtorek 4 grudnia Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński dokona poświęcenia nowego krzyża przed kościołem.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 26 stycznia 2019 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.