kul_plakat_2019_11-m Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych, Instytut Historii KUL, Katedra Stosunków Międzynarodowych KUL, Katedra Językoznawstwa Romańskiego KUL, Koło Hiszpańsko-Polskie przy KUL zapraszają na "Sympozjum naukowe w 15 rocznicę zamachów terrorystycznych w Madrycie z 11 marca 2004 roku", które dobędzie się 11 marca 2019 r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 113.

kul_plakat_2020_seminarium_3_marca Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Team Europe, PTSE oddział w Lublinie, Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Lublin zapraszają na seminarium naukowe "Priorytety nowej Komisji Europejskiej a współczesne wyzwania dla Unii Europejskiej", które odbędzie się 3 marca 2020 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618. Początek wydarzenia o godz. 11.30.

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.