lsa Katedra Socjologii Kultury i Religii KUL, Kolegium Międzyobszarowych Studiów Indywidualnych Uniwersytetu Wrocławskiego, Komisją Nauk Filologicznych Oddziału PAN we Wrocławiu zapraszają na VIII Lubelskie Spotkania Antropologiczne "Pomiędzy cynizmem a naiwnością. Ku kulturze zaufania", które odbędą się 10 kwietnia 2019 r. o godz. 9.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C- 618.

plakat_sympozjum_-_10 Katedra Filozofii Kultury i Sztuki KUL, Sekcja Historii Filozofii UKSW, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Fundacja „Lubelska Szkoła Filozofii” i Adler Institute z USA zapraszają na XVIII Międzynarodowe Sympozjum z cyklu Przyszłość Cywilizacji Zachodu, tym razem zatytułowane "Pedagogika - nauka czy ideologia?". Wydarzenie odbędzie się 10 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114.

sympozjum Instytut Socjologii KUL zaprasza na IV Ogólnopolskie Sympozjum Doktorantów Socjologii. Tegoroczne spotkanie zatytułowano "Meandry metodologii". Celem spotkania będzie prezentacja rozmaitych zagadnień metodologicznych, które pojawiają się przy tworzeniu prac doktorskich oraz dyskusja dotycząca stosowania metod badań społecznych, które wykorzystywane są przez młodych adeptów socjologii w ich przedsięwzięciach badawczych. Wydarzenie odbędzie się w dn. 9 -10 kwietnia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sale C- 623 i C - 304 o godz. 9.30.

aktualia_2019 Koło Naukowe Psychologii KUL zaprasza na XXVI Ogólnopolską Konferencję Aktualności Psychologicznych Aktualia 2019. Tegoroczna edycja została zatytułowana "Każde pokolenie ma swój kryzys". Wydarzenie odbędzie się w dn. 8-10 kwietnia 2019 r.  w Centrum Transferu Wiedzy, sale CTW 408 i 113.

07.04.2019 - 11.04.2019

LXI Tydzień Filozoficzny

Tematem tegorocznej, już LXI edycji Tygodnia Filozoficznego, który odbędzie się  8-11 kwietnia 2019 r. jest Rzeczywistość – myśl – działanie.

W tym roku skupimy się na klasycznym podziale filozofii zaczerpniętym jeszcze od stoików, prezentując jednocześnie w obrębie środowiska uniwersyteckiego Wydziału Filozofii KUL różnorodne podejścia do uprawiania samej filozofii, jak i jej dyscyplin – metafizyki i ontologii, epistemologii i logiki, a także etyki i ujęć historycznych, skontrastowane z wielostronnymi podejściami innych ośrodków akademickich w Polsce. W tych trzech klasycznych dziedzinach filozofii wydaje się zawierać i wyczerpywać sens uprawiania filozofii w ogóle, ponieważ powstające w ciągu wieków refleksji filozoficznej inne dyscypliny filozoficzne, dają się ostatecznie wyprowadzić, bądź ostatecznie sprowadzić do tych trzech klasycznych dyscyplin.

„The History of Philosophy as Told from the Future” Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „The History of Philosophy as Told from the Future” w dniach 11-15 maja 2020 r. poprowadzi prof. Steve Fuller (University of Warwick).

wykłady „New World Order and New Atheism”Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „New World Order and New Atheism” w dniach 18-22 maja 2020 r. poprowadzi prof. Curtis Hancock (Rockhurst Jesuit University, Kansas City, Missouri).

2020_kul_wojtyla_memorial_lectures_plakat_reimersWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Veritas splendor and Philosophy w dniach 1-5 czerwca 2020 r. poprowadzi prof. Adrian Reimeres (Notre Dame University).

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.