Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

Ośrodek Badań nad Twórczością C. Norwida KUL oraz Fundacja Norwidowska  zapraszają na konferencję z cyklu "Colloquia Norwidiana XVI" pt. Vade-mecum. Wydarzenie  odbędzie się w dniach 22-25 maja 2019 r. w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym, o godz. 9.00.

21.05.2019 - 22.05.2019

Dzień Chiński na KUL

zaproszenie_bezimienne_1 Koło Naukowe Studentów Sinologii KUL wraz z Centrum Polsko-Chińskim KUL zapraszają na kolejną edycję Dnia Kultury Chińskiej, który odbędzie się  22 maja 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031. W programie: taniec smoka, pokazy tai - chi, prelekcje oraz warsztaty kaligrafii. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

Wystawa ilustacji Łukasza WronyGaleria 1 im. B. Słomki zaprasza na wernisaż wystawy ilustracji Łukasza Wrony, który odbędzie się 6 czerwca 2019 r. o godz.17.00 w siedzibie Galerii na II piętrze Gmachu Głównego (galeria w Auli Stefana kard. Wyszyńskiego).

Franciszkańki HofmanKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zapraszają na wystawę „Franciszkański Hofman. Sztukę robi się jako służbę Bożą”. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca 2019 r. o godz. 18.00. Ekspozycję w Muzeum KUL będzie można zwiedzać do 30 września 2019 r.

ekslibris-_plakat Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na wystawę "Exlibris i mała forma graficzna", która prezentuje prace pana Czesława Wosia, grafika specjalizującego się w tworzeniu ekslibrisów w technice akwaforty. Wystawa przedstawia realizacje artysty z różnych okresów jego twórczości, głównie o tematyce religijnej. Obok dzieł samego autora na wystawie można obejrzeć również prace studentów KUL. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki w holu przed Czytelnią Ogólną  od 5 czerwca do 14 sierpnia 2019 r.

27.06.2019 - 28.06.2019

Święto Patronalne KUL

Święto patronalne KUL 2019W piątek, 28 czerwca 2019 r., w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, KUL będzie obchodził swoje Święto Patronalne.

Obchody Święta Patronalnego rozpoczną się o godz. 9.00 Mszą św. w Kościele Akademickim, której przewodniczyć będzie Metropolita Białostocki abp Tadeusz Wojda. O godz.11.00 w Auli kard. Wyszyńskiego będzie miała miejsce część oficjalna, podczas której m.in. wręczone zostaną Medale Jubileuszowe 100-lecia KUL oraz dyplomy ukończenia studiów licencjackich oraz magisterskich. Bezpośrednio po uroczystości w auli nastąpi odsłonięcie na dziedzińcu Gmachu Głównego tablicy upamiętniającej działalność na KUL organizacji opozycyjnych. W programie święta znalazły się również: promocja książki „Spotkania. Niezależne Pismo Młodych Katolików”, poświęcenie i otwarcie nowej pasieki, a także pierwszy w historii występ Zespołu Pieśni i Tańca KUL.

plakat-noc_juna Fundacja Rozwoju KUL oraz Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL zapraszają na Inauguracyjny Koncert Zespołu Pieśni i Tańca KUL „Noc Juna”, który odbędzie się 28 czerwca 2019 r., w Sali Teatralnej  Centrum Transferu Wiedzy (CTW-02) o godz. 14.30.  Wydarzenie organizowane jest  z okazji Święta Patronalnego KUL.

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.