warsztaty filozoficzne Katedra Metafizyki KUL i Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na warsztaty filozoficzne z okazji IX Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego „Wielcy Polacy XX w.”, którego tegoroczne hasło brzmi "Nauczyciele heroizmu: św. Jan Paweł II, kard. Stefan Wyszyński, Mieczysław A. Krąpiec OP (w trosce o narodową i chrześcijańską tożsamość młodzieży)” organizowanego przez Fundację Deo et Patriae im. prof. M. A. Krąpca. Warsztaty odbędą się 24 maja 2019 r. w godz. 11.00 - 13.00 w Gmachu Głównym.

19_raghallaigh  Katedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii zapraszają na cykl wykładów otwartych o historii i kulturze Irlandii Understanding Ireland. Dziewiętnasty wykład w cyklu, zatytułowany "Poems of the pre-dispossessed: an introduction to Irish bardic poetry" wygłosi dr Eoghan Ó Raghallaigh z Maynooth University 24 maja 2019 r. o godz. 12.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.

plakat_bezpieczenstwo_2019-1 Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, Komisja Prawnicza PAN Oddział w Lublinie zapraszają na międzynarodową konferencję naukową zatytułowaną  "Bezpieczeństwo prawne dziecka w państwach demokratycznych w procesie integracji europejskiej: Polska, Słowacja, Ukraina, Niemcy", która odbędzie się w dn. 24-25 maja 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 1031. Początek wydarzenia o godz. 9.00.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

Ośrodek Badań nad Twórczością C. Norwida KUL oraz Fundacja Norwidowska  zapraszają na konferencję z cyklu "Colloquia Norwidiana XVI" pt. Vade-mecum. Wydarzenie  odbędzie się w dniach 22-25 maja 2019 r. w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym, o godz. 9.00.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

07.12.2019 - 08.12.2019

101. rocznica powstania KUL

1_www_baner_101 KUL 8 grudnia 2019 r. będzie świętował kolejną, już 101., rocznicę swego powstania. W programie obchodów znalazła się m.in. Msza św. w intencji społeczności akademickiej oraz inauguracja działalności Uniwersyteckiego Radia KUL.

04-2019_afisz_opus-magnum_480x680mm_100szt1 Rektor KUL zaprasza 8 grudnia 2019 r. na koncert OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. Z okazji 101. rocznicy powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II z Nadzwyczajnym Recitalem Fortepianowym wystąpi Zbigniew Raubo. Recital rozpocznie się o godz. 18.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, wstęp wolny.

Już 8 grudnia 2019 r. na KUL swoją działalność rozpocznie Uniwersyteckie Radio KUL.  W ramówce znajdą się  między innymi wywiady, reportaże i pasjonujące dyskusje.  Nie zabraknie relacji z wydarzeń uniwersyteckich, opowieści o przeszłości  i wizji przyszłości. Pierwsza audycja rozpocznie  się o godz. 13 45  i  potrwa dwie godziny. Programów akademickiego radia KUL będzie można słuchać na żywo za pośrednictwem strony internetowej uniwersytetu.

08.12.2019 - 10.12.2019

XXXVII Dni Praw Człowieka

kul_plakat_2019_dni_praw_czlowieka  Katedra Socjologii Prawa i Moralności INS KUL,  Odział Lubelski Polskiego  Towarzystwa Socjologicznego oraz Instytut Sądecko-Lubelski zapraszają na XXXVII Dni Praw Człowieka zatytułowane "Prawa człowieka w perspektywie prawa naturalnego. W stulecie urodzin Hanny Waśkiewicz". Wydarzenie się odbędzie 9-10 grudnia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C -618.

plakat_-_konferencja_wojtyska_-_bezowy1 Ośrodek Archiwów, Bibliotek i Muzeów Kościelnych KUL zaprasza na konferencję naukową zatytułowaną "Ojciec Henryk Damian Wojtyska 1933-2009 - historyk kościoła i dogmatyk w dziesiątą rocznicę śmierci", która odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy o godz. 10.00.