warsztaty filozoficzne Katedra Metafizyki KUL i Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na warsztaty filozoficzne z okazji IX Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego „Wielcy Polacy XX w.”, którego tegoroczne hasło brzmi "Nauczyciele heroizmu: św. Jan Paweł II, kard. Stefan Wyszyński, Mieczysław A. Krąpiec OP (w trosce o narodową i chrześcijańską tożsamość młodzieży)” organizowanego przez Fundację Deo et Patriae im. prof. M. A. Krąpca. Warsztaty odbędą się 24 maja 2019 r. w godz. 11.00 - 13.00 w Gmachu Głównym.

19_raghallaigh  Katedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii zapraszają na cykl wykładów otwartych o historii i kulturze Irlandii Understanding Ireland. Dziewiętnasty wykład w cyklu, zatytułowany "Poems of the pre-dispossessed: an introduction to Irish bardic poetry" wygłosi dr Eoghan Ó Raghallaigh z Maynooth University 24 maja 2019 r. o godz. 12.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114.

plakat_bezpieczenstwo_2019-1 Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, Komisja Prawnicza PAN Oddział w Lublinie zapraszają na międzynarodową konferencję naukową zatytułowaną  "Bezpieczeństwo prawne dziecka w państwach demokratycznych w procesie integracji europejskiej: Polska, Słowacja, Ukraina, Niemcy", która odbędzie się w dn. 24-25 maja 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 1031. Początek wydarzenia o godz. 9.00.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

Ośrodek Badań nad Twórczością C. Norwida KUL oraz Fundacja Norwidowska  zapraszają na konferencję z cyklu "Colloquia Norwidiana XVI" pt. Vade-mecum. Wydarzenie  odbędzie się w dniach 22-25 maja 2019 r. w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym, o godz. 9.00.

zmartwychwstancy-1 Centrum Ucrainicum KUL, Kuria Generalna Zmartwychwstańców w Rzymie, Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego w Lublinie oraz Fundacja Kisiela  zapraszają na międzynarodową konferencję naukową "Praca dla chrześcijańskiego Wschodu. Księża Zmartwychwstańcy wobec obrządku greckokatolickiego". Wydarzenie odbędzie się 31 stycznia 2020 r. o godz. 9.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-925

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.