kul_plakat_2019_konwersatorium_mysli Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład ks. prof. dra hab. Jerzego Szymika (Katedra Teologii Dogmatycznej i Duchowości UŚ) zatytułowany „Kiedy myślę: Ojczyzna, szukam drogi". Teo-logiczna perspektywa Jana Pawła II na drugie stulecie Niepodległej. Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 29 maja 2019 r. w  Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów „Religion, Science, and Ethics: Catholic Perspectives” odbędzie się 27-31 maja 2019 r., a poprowadzi ją Professor Brendan Sweetman (Department of Philosophy, Rockhurst University. Kansas City, Missouri, President Gabriel Marcel Society).

Szczegóły na stronie www Jacek Woroniecki Memorial Lectures.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Value and Morality in the Philosophy of Dietrich von Hildebrand w dniach 23-30 maja poprowadzi Prof. Martin Cajthaml (Palacký University Olomouc).

Serdecznie zapraszamy!

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.