plakat-noc_juna Fundacja Rozwoju KUL oraz Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL zapraszają na Inauguracyjny Koncert Zespołu Pieśni i Tańca KUL „Noc Juna”, który odbędzie się 28 czerwca 2019 r., w Sali Teatralnej  Centrum Transferu Wiedzy (CTW-02) o godz. 14.30.  Wydarzenie organizowane jest  z okazji Święta Patronalnego KUL.

27.06.2019 - 28.06.2019

Święto Patronalne KUL

Święto patronalne KUL 2019W piątek, 28 czerwca 2019 r., w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, KUL będzie obchodził swoje Święto Patronalne.

Obchody Święta Patronalnego rozpoczną się o godz. 9.00 Mszą św. w Kościele Akademickim, której przewodniczyć będzie Metropolita Białostocki abp Tadeusz Wojda. O godz.11.00 w Auli kard. Wyszyńskiego będzie miała miejsce część oficjalna, podczas której m.in. wręczone zostaną Medale Jubileuszowe 100-lecia KUL oraz dyplomy ukończenia studiów licencjackich oraz magisterskich. Bezpośrednio po uroczystości w auli nastąpi odsłonięcie na dziedzińcu Gmachu Głównego tablicy upamiętniającej działalność na KUL organizacji opozycyjnych. W programie święta znalazły się również: promocja książki „Spotkania. Niezależne Pismo Młodych Katolików”, poświęcenie i otwarcie nowej pasieki, a także pierwszy w historii występ Zespołu Pieśni i Tańca KUL.

ekslibris-_plakat Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na wystawę "Exlibris i mała forma graficzna", która prezentuje prace pana Czesława Wosia, grafika specjalizującego się w tworzeniu ekslibrisów w technice akwaforty. Wystawa przedstawia realizacje artysty z różnych okresów jego twórczości, głównie o tematyce religijnej. Obok dzieł samego autora na wystawie można obejrzeć również prace studentów KUL. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki w holu przed Czytelnią Ogólną  od 5 czerwca do 14 sierpnia 2019 r.

Franciszkańki HofmanKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zapraszają na wystawę „Franciszkański Hofman. Sztukę robi się jako służbę Bożą”. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca 2019 r. o godz. 18.00. Ekspozycję w Muzeum KUL będzie można zwiedzać do 30 września 2019 r.

Wystawa ilustacji Łukasza WronyGaleria 1 im. B. Słomki zaprasza na wernisaż wystawy ilustracji Łukasza Wrony, który odbędzie się 6 czerwca 2019 r. o godz.17.00 w siedzibie Galerii na II piętrze Gmachu Głównego (galeria w Auli Stefana kard. Wyszyńskiego).

Odzyskany blask9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 30  stycznia 2020.

tmojch_2020_kul1 Tradycyjnie już Sekcja Ekumeniczna Instytutu Nauk Teologicznych KUL włącza się w archidiecezjalne obchody Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan, który w tym roku będzie trwał od 18 do 25 stycznia. Codziennie o godz. 12.30 w Kościele Akademickim będzie sprawowana Eucharystia w tej intencji, podczas której przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich będą dzielić się swoim świadectwem wiary.

Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa z Dziejów Apostolskich: Życzliwymi bądźmy (Dz 28,2).

Przy drzwiach zamknięrychTeatr Enigmatic KUL zaprasza na adaptację sceniczną dramatu Jeana Paula Sartre'a „Przy drzwiach zamkniętych". Przedstawienie w nowej obsadzie będzie można zobaczyć 22, 24 i 26 stycznia 2020 r. o godz. 20.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02. Wstęp bezpłatny, możliwa wcześniejsza rezerwacja miejsc pod adresem teatrenigmatic@gmail.com

22.01.2020 - 23.01.2020

Flesz Akademicki

www_flesz_23_stycznia W czwartek 23 stycznia 2020 r. o godz. 21.55 w TVP3 Lublin zostanie wyemitowany kolejny w tym roku akademickim odcinek Flesza Akademickiego przygotowanego przez TV KUL. W programie najciekawsze wydarzenia z życia naszego Uniwersytetu.

II Obchody  Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie,Międzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL, Pracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL oraz Fundacja Rozwoju KUL zapraszają na II Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie, które odbędą się od 27 stycznia do 1 lutego 2020 r.