kul_plakat_2019_pro_publico 14 października 2019 r. kolejnym gościem KUL w ramach cyklu "Pro publico bono - Kultura człowieka i społeczeństwa" będzie Radosław Malinowski - wykładowca akademicki Tangaza University (Nairobi) oraz konsultant Ośrodka Sił Pokojowych Unii Afrykańskiej, który wygłosi wykład "Niewolnicy w dobie globalizacji: Handel ludźmi w Afryce w XXI wieku". Wydarzenie rozpocznie się  o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114.

2019_plakat_A3_Dominique_PoirelWydział Filozofii i Katedra Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej zapraszają na cykl wykładów The Victorine philosophy”, który wygłosi prof. Dominique Poirel (Institut de recherche et d'histoire des textes). Wykłady odbędą się 14-16 października 2019 r. o godz. 15.00 w Gmachu Głównym, sala GG-42.

kul_plakat_2021_webinarium_15_stycznia_2 Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL oraz Instytut Dziennikarstwa i Zarządzania KUL zapraszają na webinarium "Eksperci w mediach- interpretatorzy, tłumacze rzeczywistości czy aktorzy komunikowania politycznego?". Wydarzenie w formie online odbędzie się 15 stycznia 2021 r., początek o godz. 14.00. Link do wydarzenia.

sesja Triginta anni. 30. rocznica wskrzeszenia hierarchii katolickiej na Ukrainie16 stycznia przypada 30. rocznica reaktywowania przez św. Jana Pawła II katolickiej hierarchii na Ukrainie. Po raz pierwszy po zakończeniu II wojny światowej zostali powołani biskupi na osierocone stolice we Lwowie, Kamieńcu Podolskim i Żytomierzu. Temu wydarzeniu będzie poświęcona sesja naukowa „Triginta anni. 30. rocznica wskrzeszenia hierarchii katolickiej na Ukrainie”, która odbędzie się 16 stycznia 2021 o godz. 10.00 w trybie zdalnym. Jednym z jej organizatorów jest Centrum Ucrainicum KUL.

Swój udział w konferencji zapowiedzieli hierarchowie Kościoła na Ukrainie: JE abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski oraz JE bp Marian Buczek, emerytowany biskup charkowsko-zaporoski. W sesji można uczestniczyć przy pomocy strony Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresowego na serwisie społecznościowym Facebook.