EXPERTOS ELEJuż po raz trzeci KUL będzie gościł uczestników konferencji dla nauczycieli języka hiszpańskiego EXPERTOS ELE. Konferencja, organizowana przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych KUL, Szkołę Języka Hiszpańskiego „Dialogo” oraz Fundację Rozwoju KUL, odbędzie się 16-17 listopada 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy.

med_pesonalizowana-731x1024 16 listopada 2019 r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się 40. Ogólnopolskie Sympozjum Katechetyczne zatytułowane "Medycyna personalizowana dla nauczycieli i katechetów". Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 408.

Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa KUL oraz Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na Lubelskie Seminarium Otwarte im. ks. Andrzeja Maryniarczyka SDB. Gościem seminarium będzie prof. Marek Rembierz, który wygłosi referat pt. Stefan Swieżawski: realizm metafizyczny jako pedagogia nadziei.

Seminarium rozpocznie się online w poniedziałek, 21 czerwca 2021 r. o godz. 17.00. Link do spotkania bit.ly/filozofia_otwarte_seminarium_4.

Dodatkowe informacje www.filozofia.kul.pl.

29.06.2021 - 30.06.2021

Biblia w dialogu ekumenicznym

Biblia w dialogu ekumenicznymWe środę, 30 czerwca 2021 roku odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Ekumeniczny Lublin 2021. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie". Rozpocznie się o godz. 18.00 nabożeństwem ekumenicznym w Kościele Polskokatolickim przy ul. Kunickiego 9, a o godz. 19.00 zaplanowana jest debata ekumeniczna „Biblia w dialogu ekumenicznym”, w której udział wezmą ks. prof. Marek Uglorz (ChAT) i prof. Krzysztof Mielcarek (KUL). Prowadzenie - ks. dr Andrzej Gontarek. Debata będzie transmitowana online na stronie www.ekumenizmlublin.pl.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.