podwojnie_zaproszenie Wydział Nauk Humanistycznych KUL oraz Instytut Pileckiego zapraszają na sympozjum zatytułowane "Kobiety uniwersytetu (1918-1939)", które odbędzie się 10 marca 2020 r. o godz. 12.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114. Sympozjum towarzyszyć będzie otwarcie wystawy przygotowanej przez Instytut Pileckiego "Podwójnie wolne. Prawa polityczne kobiet 1918".

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.