W związku z przedłużającym się zagrożeniem epidemiologicznym decyzją MNiSW działalność uczelni, w tym KUL, została ograniczona do 24 maja 2020 r. Oznacza to, że:

• nauczanie prowadzone jest w formie zdalnej,
  • jednostki administracji uniwersytetu funkcjonują w niezbędnym zakresie (dyżury oraz praca zdalna),
  • zawieszone do odwołania zostały wszelkie wydarzenie na uniwersytecie,
  • ograniczony został wstęp do budynku.

93 urodziny Benedykta XVI16 kwietnia przypada 93. rocznica urodzin emerytowanego papieża Benedykta XVI. Tego dnia miała się odbyć na naszej uczelni międzynarodowa konferencja naukowa „Chrześcijaństwo jest ogniem Ducha, a nie mętną wodą”. Podczas konferencji zaplanowana także była prezentacja kolejnego, trzyczęściowego tomu Opera Omnia Josepha Ratzingera pod red. M. Góreckiej i K. Góździa – Kazania: Homilie – Przemówienia – Medytacje (t. 14/1-3), którego pierwsza część, w przekładzie M. Góreckiej, ss. 656, zawierająca kazania od Adwentu do Wielkanocy, ukazała się w Wydawnictwie KUL jeszcze przed Wielkanocą. W druku jest druga część tomu w przekładzie J. Mereckiego SDS, ss. 536, zawierająca kazania, przemówienia i medytacje z niedziel zwykłych w roku kościelnym i świąt Pańskich oraz kazania na święta maryjne. Trzecia część w przekładzie ks. J. Kobieni, ss. 640, dokumentująca kazania na święta Pańskie i wspomnienia świętych oraz na szczególne okazje, jak przemówienia radiowe i telewizyjne, jubileusze, święcenia diakonatu, prezbiteratu i biskupie – ukaże się na początku maja. Całość dzieła wieńczy obszerny Dodatek liczący ponad 150 stron.

Wszystkie trzy części t. 14 Opera omnia (w sumie ponad 2 tysiące stron) pragniemy dziś złożyć Dostojnemu Jubilatowi, Papieżowi Emerytowi Benedyktowi XVI, w hołdzie za jego wytrwałe, mądre i kierowane sercem przepowiadanie słowa Bożego jako kapłana, profesora, biskupa, kardynała i papieża!

Ks. prof. Krzysztof Góźdź

Redaktor Opera omnia

KUL na zasadzie wyłączności jest polskim wydawcą tekstów kard. Josepha Ratzingera w serii Opera Omnia (łącznie 16 tomów), prezentującej uniwersalną myśl i wszechstronny dorobek filozoficzno-teologiczny Josepha Ratzingera - Benedykta XVI.

05.12.2020 - 08.12.2020

Nowy temin rekolekcji adwentowych

Nastąpiła zmiana terminu rekolekcji adwentowych. Odbęda się one od 6 do 8 grudnia. Nauki będzie głosił o. Paweł Szpyrka SJ.

Nauki w niedzielę na wszystkich Mszach św., a w poniedziałek  i wtorek na roratach o 6.30 oraz o 12.30 i 19.00.

Przypominamy, że w związku z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi w Kościele Akademickim KUL może przebywać jednocześnie maksymalnie 16 osób. Wszystkie msze św. są transmitowane online.

Koncert „Orędownik miłosierdzia" w 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II i 102. powstania KULDobiega końca rok 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. W rocznicę powstania uniwersytetu, 8 grudnia 2020, społeczność akademicka KUL chce przywołać postać swojego wielkiego profesora i patrona. O godz. 18.00 w Kościele Akademickim KUL z koncertem „Orędownik miłosierdzia. 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II” wystąpi Chór KUL pod dyrekcją dr. hab. Grzegorza Pecki.