15.06.2020 - 22.06.2020

Obchody Święta Patronalnego KUL

sw._patronalne_1 W piątek, 19 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, KUL będzie obchodził swoje Święto Patronalne. Tym razem, ze względu na wciąż trwające ograniczenia funkcjonowania uniwersytetu związane z epidemią, zaplanowane wydarzenia zostaną rozłożone na kilka dni. Nie odbędzie się także zapowiadany wcześniej koncert symfoniczny z cyklu Opus Magnum KULowskie wieczory z muzyką.

kul_plakat_2_pojedynczy1-1 Muzeum KUL oraz Muzeum Regionalne w Jaworze zapraszają na wystawę „Kwiat Europy”.  Wystawa w Muzeum Regionalnym będzie czynna od 30 maja do 27 września 2020 r.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

sesja Triginta anni. 30. rocznica wskrzeszenia hierarchii katolickiej na Ukrainie16 stycznia przypada 30. rocznica reaktywowania przez św. Jana Pawła II katolickiej hierarchii na Ukrainie. Po raz pierwszy po zakończeniu II wojny światowej zostali powołani biskupi na osierocone stolice we Lwowie, Kamieńcu Podolskim i Żytomierzu. Temu wydarzeniu będzie poświęcona sesja naukowa „Triginta anni. 30. rocznica wskrzeszenia hierarchii katolickiej na Ukrainie”, która odbędzie się 16 stycznia 2021 o godz. 10.00 w trybie zdalnym. Jednym z jej organizatorów jest Centrum Ucrainicum KUL.

Swój udział w konferencji zapowiedzieli hierarchowie Kościoła na Ukrainie: JE abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski oraz JE bp Marian Buczek, emerytowany biskup charkowsko-zaporoski. W sesji można uczestniczyć przy pomocy strony Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresowego na serwisie społecznościowym Facebook.

19.01.2021 - 20.01.2021

Msza św. o dobrą sesję

Msza św. o dobrą sesjęSesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami. Warto więc nie tylko przysiąść nad książkami i notatkami, ale także zadbać o wsparcie duchowe. Dlatego Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich studentów i wykładowców na Mszę św. o dobrą sesję, która będzie sprawowana 20 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL.