Aktualności / Wydarzenia

Dziękuję z głębi serca za wszystko:Ukraińscy studenci KUL podziękowali Polakom za pomoc

Drogi Przyjacielu,
Dziękuję, że nie zostawiłeś mnie, gdy Rosja zaatakowała Ukrainę. Straciłam dom, pracę i wszystko, co znałam. Moja rodzina i ja uciekliśmy do Polski, nie wiedząc, co nas czeka. Ale Ty przyjąłeś mnie z otwartymi ramionami. Dałeś mi schronienie, jedzenie i ubranie.

Zaopiekowałeś się mną, jakbym była częścią Twojej rodziny. Dziękuję. Nigdy nie zapomnę Twojej dobroci. Twoja solidarność i otwarcie serc dla mnie, dla Ukrainy, są źródłem wielkiej nadziei, że nie jestem sama. Teraz, po kilku miesiącach, czuję się w Polsce jak w domu.

Moje dzieci chodzą do polskich szkół, mam pracę i przyjaciół. To wszystko dzięki Tobie, Polsko. Mam nadzieję, że nadal będziemy iść razem, jak Polka i Ukrainka, jak Polska i Ukraina.
Dziękuję Ci z głębi serca za wszystko, co zrobiłeś dla mnie.
***
Treść listu, który dziś wyręczyli studenci KUL pochodzenia ukraińskiego protektorowi ds. misji i cyfryzacji dr hab. Adamowi Zadrodze, prof. KUL oraz mieszkańcom Lublina.
W przededniu Święta Niepodległości na Placu Litewskim odbyła się akcja podziękowania dla Polaków, którzy wspierali Ukraińców na początku wojny oraz nadal pomagają uchodźcom z-za wschodniej granicy.