Aktualności / Wydarzenia

KUL partnerem Open Forum Local

KUL był Partnerem Lokalnym konferencji biznesowej, która odbyła się 9 listopada 2023 w Lublinie  w ramach Open Forum Local. Główną ideą cyklu spotkań odbywających się w pięciu miastach Polski jest rozmowa w gronie specjalistów, naukowców i praktyków na temat przyszłości organizacji oraz sposobów na to, by biznes był dla człowieka miejscem rozwoju i realizacji marzeń w poczuciu poszanowania jego przestrzeni prywatnej. KUL od zawsze kieruje swoją misję ku człowiekowi, co czyni go naturalnym partnerem dla takiej inicjatywy.

 

Podczas wydarzenia KUL reprezentowała Prorektor ds. kształcenia dr hab. Ewa Trzaskowska, prof. KUL oraz Dorota Maj, psycholog, doradca zawodowy z Biura Karier KUL. Program konferencji składał się z dwóch modułów. Pierwszym była debata, która miała na celu pokazać szerszy kontekst tematu relacji w organizacji. Druga część konferencji to dyskusje w małych grupach nastawione na wymianę wiedzy, inspiracji oraz budowanie wartościowych relacji w biznesie i szerzej rozumianej sferze społecznej. Dwie dyskusje były moderowane przez pracowników naszej uczelni. Rozmowę na temat „Emocje we współpracy zespołowej – jak skutecznie nimi zarządzać w relacjach i nie zwariować?” poprowadziła dr Małgorzata Torój, dr n. hum. w dziedzinie psychologii, PCC ICF. Natomiast druga dyskusja „Moc relacji na LinkedIn” moderowana była przez mgr Martę Szymańska-Jarosz, specjalistkę ds. komunikacji i promocji w Biurze Karier KUL.

Open Forum Local to wydarzenie, które wykracza poza schemat standardowych spotkań biznesowych i edukacyjnych. To platforma budująca mosty między różnymi środowiskami, a udział KUL w tym projekcie potwierdza, że uniwersytet pozostaje w czołówce instytucji, które kładą nacisk na wartość relacji i współpracy.