Drużyna z LublinaW dniach 30 kwietnia - 3 maja br. odbyły się X Finały Mistrzostw Polski Seminariów Duchownych w Opolu pod hasłem ,,W dobrych zawodach wystąpiłem", w których zespół Lubelskiego Seminarium Duchownego zdobył złoty medal. Sukces zespołu jest tym bardziej spektakularny, że nie był faworytem do zwycięstwa.

Oprócz Seminarium Lubelskiego wystąpiły zespoły z Opola (gospodarze), Łomży i Tarnowa. Zespół lubelski w wielkim finale po bramce Jarosława Ceglarskiego, zwyciężył zespół z Tarnowa. Wszystkie mecze rozgrywane były na stadionie Odry Opole, a kibice tworzyli świetną atmosferę, która sprzyjała rywalizacji. Królem strzelców został dn Damian Szewczyk.
W programie Mistrzostw oprócz rozgrywek sportowych znajdowały się także wspólne msze i modlitwy, wycieczki, koncerty oraz spotkania ze znanym satyrykiem Marcinem Dańcem i z trenerem Henrykiem Kasperczakiem i brązową medalistką Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów Magdaleną Ufnal.

Mistrzowską drużynę tworzyli: ksiądz Andrzej Krasowski - ojciec duchowny i podpora linii obrony, Mateusz Dubaj, Emil Mazur - kapitan, Łukasz Stasiewicz, Oleksij Fedorowicz, Kamil Pszenniak, Łukasz Filipczuk, Paweł Kościuk, Wasyl Melnychuk, Paweł Poczekało, Maksymilian Robak, Krzysztof Jastalski, Daniel Złotnicki, Damian Szewczyk, Jarosław Ceglarski.
Już za dwa lata Seminarium Duchowne w Lublinie będzie gospodarzami XI Mistrzostw Polski Seminariów Diecezjalnych i Zakonnych.

W sześciu spotkaniach zesół z Lublina zdobył 33 bramki tracąc 4. Bramki strzelali:
Jarosław Ceglarski -14
Damian Szewczyk - 9
Vasyl Melnychuk - 2
Krzysztof Jastalski-1
Paweł Kościuk - 1

W meczach eliminacyjnych w zespole MSD Lublin wystąpili:

Bramkarz:
Mateusz Dubaj - rok II
Obrońcy:
Ks. Andrzej Krasowski - ojciec duchowny
Ks. Dariusz Lipski - obecnie neoprezbiter
Kamil Kajdaszuk- rok V
Emil Mazur- rok V
Łukasz Głaz- rok IV
Pomocnicy:
Ks. Radosław Gąska - obecnie neoprezbiter
Oleksij Federowicz- rok VI
Vasyl Melnychuk- rok V
Łukasz Tkaczyk- rok V
Krzysztof Jastalski- rok IV
Paweł Kościuk- rok IV
Maksymilian Robak- rok IV
Łukasz Stasiewicz- rok IV
Napastnicy:
Dk. Damian Szewczyk- rok VI
Jarosław Ceglarski- rok IV
Daniel Złotnicki- rok II

Autor: Liliana Kycia
Ostatnia aktualizacja: 10.05.2011, godz. 08:43 - Liliana Kycia