Aktualności

LIX Tydzień Filozoficzny - Źródła filozofii europejskiej

W dniach 3-7 kwietnia 2017 roku Koło Filozoficzne Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II organizuje LIX Tydzień Filozoficzny, kontynuując w ten sposób jedną z najstarszych tradycji Wydziału Filozofii. 

 

Temat LIX Tygodnia brzmi "Źródła filozofii europejskiej" i nawiązuje do wprowadzonego przez Karla Jaspersa rozróżnienia między historycznymi początkami filozofii a jej źródłami. Przez źródła filozofii Jaspers rozumie stale od nowa wypływające impulsy pobudzające do filozofowania, dzięki którym współczesna filozofia staje się istotna, dawniejsza zaś – zrozumiała. Wymienia on trzy podstawowe źródła filozofowania: zdumienie, wątpienie, doświadczenie sytuacji granicznych, takich jak winy i śmierć.

 

Poza standardowymi wykładami i dyskusjami, uczestnicy Tygodnia będą mieli okazję do wzięcia udziału w wydarzeniach towarzyszących:

Szczegółowy program Tygodnia znajduje się na stronie: www.kul.pl/tydzien.filozoficzny, a wszystkie wykłady będą rejestrowane i transmitowane online za pośrednictwem naszej strony internetowej.