Aktualności / Wydarzenia

Bezpłatna pomoc psychologiczna na KUL

Luty to miesiąc, kiedy obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. To ważna okazja, aby przypomnieć o problemie, który dotyka coraz więcej osób na całym świecie. Depresja to nie tylko smutek czy zwykłe przygnębienie - to choroba, która może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia psychicznego i fizycznego.

Jeśli ktoś z Twoich bliskich zmaga się z depresją, pamiętaj, że nie jest sam. Warto rozmawiać, szukać pomocy u specjalisty i otoczyć się wsparciem rodziny i przyjaciół. A jeśli sam/a zmagasz się z tym problemem, nie wahaj się szukać pomocy - to nie jest wstyd ani znak słabości.

Zachęcamy do korzystania z bezpłatnej pomocy psychologicznej w ramach projektu „KUL – uczelnia bez barier”. Zapraszamy studentów i pracowników KUL, którzy odczuwają skutki pandemii Covid-19 i/lub inne trudności natury psychologicznej. Pomoc obejmuje m.in. konsultacje, poradnictwo, profilaktykę w zakresie zdrowia psychicznego, wsparcie psychologiczne, psychoedukację, rozwój osobisty i diagnozę psychologiczną. Konsultacje odbywają się po wcześniejszym umówieniu, zarówno w formie zdalnej, jak i stacjonarnej.

Zachęcamy do kontaktu z Panią mgr Sylwią Kędrą: psycholog@kul.pl

Link do strony wsparcia psychologicznego: wsparcie.kul.pl

***

Projekt „KUL – uczelnia bez barier” jest dofinansowany z funduszy Europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.