"Chwałą Boga człowiek żyjący w pełni" - rekolekcje wielkopostne w Kościele Akademickim

 

rekolekcje wielkopostne

 

 

Rekolekcje wielkopostne w Kościele Akademickim KUL w 2017 roku głosi o. Janusz Chwast, dominikanin, długoletni duszpasterz Duszpasterstwa Akademickiego Studnia na warszawskim Służewiu.

 

Dzień pierwszy

 

Bóg kocha życie człowieka... Wbrew temu, czego doświadczamy: choroby, cierpienia, bólu, temu, co nas tak przytłacza i tak nam czasami doskwiera, że może zrodzić się w nasz pretensja do Pana Boga i zwątpienie: czy Bóg rzeczywiście mnie kocha, czy ma władzę nad tym wszystkim? I może zrodzić się w nas taka myśl, że Bóg nie kocha naszego życia. I ta pokusa jest u podstaw naszego odchodzenia od Pana Boga – my nie dostrzegamy, że Bóg kocha nasze życie. Ale wbrew temu Bóg kocha życie człowieka… I o tym właśnie będą te rekolekcje…

 

 

 
Dzień drugi
 
Największym problemem, największym nieszczęściem ludzkości, każdego człowieka, każdego z nas jest grzech. Grzech jest tym, co prowadzi do śmierci, co zabiera nam życie. Za każdym razem kiedy wchodzimy w grzech zatruwamy siebie samego i zatruwamy innych wokół nas. Jakie jest lekarstwo?
 
 
 
Dzień trzeci
 
Nasz główny grzech to niewiara. Odwracamy się od Boga żywego w stronę czegoś innego. Niewiara, która polega na tym, że nie słucham tego, co Bóg do mnie mówi, tylko słucham czegoś innego - albo siebie, albo złego, który mi coś podpowiada, albo świata... A na czym polega wiara?
 
 
 
Dzień czwarty
Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu. To przymierze, które zawarł Bóg z Abrahamem i dotyczy także nas. Jaka jest obietnica Boga, która wypełnia się dla nas w Jezusie Chrystusie?
 
Autor: Leszek Wojtowicz
Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017, godz. 12:35 - Leszek Wojtowicz

Utworzenie: 2017-04-04