Aktualności / Wydarzenia

Forum Ekonomiczne KUL

Forum Ekonomiczne KUL„Inflacja – czy to ekonomiczny koniec świata?” – to temat tegorocznego Tygodnia Ekonomicznego oraz Forum Ekonomicznego KUL (22–26 maja 2023). Na zaproszenie studentów ekonomii KUL zagadnienie to podejmą eksperci, zarówno naukowcy, jak i praktycy. Gośćmi Forum będą m.in. wiceminister finansów Sebastian Skuza oraz członek zarządu NBP Paweł Szałamacha.

– To dla studentów i nie tylko możliwość spotkania osób, które odpowiadają za życie społeczno-gospodarcze Polski – podkreśla dr hab. Paweł Marzec z Instytutu Ekonomii i Finansów KUL.

Tydzień Ekonomiczny jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez studentów ekonomii KUL. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Inflacja – czy to ekonomiczny koniec świata?”. Ideą wydarzenia jest przybliżenie aktualnych problemów społeczno-gospodarczych, zarówno w ich teoretycznym, jak też praktycznym kontekście. Dlatego stało się tradycją, iż do dyskusji zapraszani są wybitni przedstawiciele świata nauki, osoby pełniące rozmaite funkcje w życiu publicznym, dziennikarze i publicyści, a także praktycy – mający doświadczenie w temacie danej edycji Tygodnia Ekonomicznego. Dobór wykładowców i prelegentów każdorazowo stwarza okazję do wymiany poglądów i opinii oraz umożliwia studentom poszerzenie wiedzy, czemu służą również szkolenia i warsztaty pogłębiające rozumienie podjętej w ramach Tygodnia problematyki.

 

Do dyskusji o inflacji i jej wpływie na życie społeczne studenci zaprosili także praktyków - przedstawicieli władz rządowych, samorządowych, banków, dużego i małego biznesu, a także konsumentów, którzy podczas Forum Ekonomicznego KUL podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. - Forum ekonomiczne brzmi poważnie. Kojarzy się z Davos czy Krynicą, ale to właśnie w Lublinie będziemy szukać odpowiedzi na pytanie czy wysoka inflacja to rzeczywiście ekonomiczny koniec świata – podkreśla dr Mariusz Sokołek z Instytutu Ekonomii i Finansów KUL zapraszając do udziału w Forum. Z całą pewnością warto wziąć w nim udział, żeby dowiedzieć się chociażby czy i jak można zabezpieczyć swoje oszczędności podczas inflacji, a także czy można się podczas niej wzbogacić? W gronie prelegentów Forum obok wiceministra finansów Sebastiana Skuzy oraz członka zarządu NBP Pawła Szałamachy znaleźli się także m.in. wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa czy dyrektor Caritas Polska ks. dr Marcin Iżycki.