Aktualności / Wydarzenia

Happysad i Sylwia Grzeszczak na KULturaliach 2023

KULturalia 2023Happysad, Sylwia Grzeszczak, Ania Karwan oraz Natalia Szroeder wystąpią podczas tegorocznych KULturaliów na dziedzińcu Gmachu Głównego KUL. Koncerty odbędą się 26-27 maja, a część dochodu z biletów zostanie przekazana Hospicjum Dobrego Samarytanina. Bilety można nabyć na biletomat.pl.

Do udziału w święcie studenckiej kultury zapraszała podczas briefingu prasowego prorektor KUL ds. studentów, doktorantów i rozwoju dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL: - Koncerty będą odbywać się na pięknym dziedzińcu uniwersyteckim, a to miejsce sprzyja doskonałej atmosferze. Pozostaje nam trzymać kciuki za dobrą pogodę – zachęcała.

Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju KUL Tomasz Tokarski, która współorganizuje KULturalia, przypomniał, że w ubiegłym roku były one jedyną imprezą studencką w Lublinie i spotkały się ze świetnym odbiorem. – Liczymy, że w tym roku będzie podobnie – mówił, podkreślając, że Fundacja wspiera wiele wydarzeń na uniwersytecie, w tym również te organizowane przez studentów i doktorantów.  

- Podczas KULturaliów bawimy się z myślą o innych – na dodatkowy wymiar studenckiego święta zwrócił z kolei uwagę Wiceprezes Zarządu  Fundacji ks. dr hab. Jarosław Jęczeń. W ubiegłym część dochodu została przeznaczona na pomoc dla Ukrainy, w tym roku trafi do Hospicjum Dobrego Samarytanina – podkreślił ks. Jęczeń, który jest także członkiem zarządu Lubelskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych prowadzącego hospicjum.

Koncerty będą rozpoczynać się o godzinie 19.00. W piątek, 26 maja, wystąpią Sylwia Grzeszczak oraz zespół Happysad, a dzień później dla studentów zaśpiewają Ania Karwan i Natalia Szroeder. - Bilety na koncerty są do nabycia na portalu biletomat.pl – poinformował przewodniczący Uczelnianego Samorządu Studentów KUL Paweł Zdybel. Studenci, niezależnie od uczelni, na której się kształcą, za bilet na jeden dzień zapłacą 25 zł, a za karnet na oba dni 40 zł. Cena dla pozostałych osób wyniesie odpowiednio 40 i 70 zł. – Ceny są atrakcyjne, a dzięki temu, że koncerty są biletowane mogliśmy w ubiegłym roku przekazać  25 tysięcy złotych na pomoc Ukrainie – dodał Paweł Zdybel.

W organizację wydarzenia w tym roku włączył się również Samorząd Doktorantów KUL, którego przewodnicząca Joanna Majewska-Zarychta podkreśliła, że jednym z celów wydarzenia jest integracja całego środowiska akademickiego.

Dni Kultury Studenckiej – KULturalia (wcześniej pod nazwą Kullages) to cykliczny, sztandarowy projekt Uczelnianego Samorządu Studentów KUL, organizowany od początku lat 70. ubiegłego wieku i promujący wysoką kulturę studencką. Celem wydarzenia jest animacja życia akademickiego oraz integracja środowiska studenckiego. Wpisało się ono na stałe w kalendarz wydarzeń akademickich, realizowanych na KUL. Cieszy się dużą popularnością wśród studentów i mieszkańców Lublina i posiada ugruntowaną pozycję wśród lubelskich imprez kulturalnych.

Program KULturaliowych Koncertów Muzycznych


26 maja 2023 (piątek), godz. 19:00

· Oficjalne otwarcie
· Koncert Sylwii Grzeszczak
· Koncert Happysad

27 maja 2023 (sobota), godz. 19:00

· Rozpoczęcie
· Koncert Ani Karwan
· Koncert Natalii Szroeder
· Oficjalne zakończenie