Aktualności / Wydarzenia

KUL na konferencji Check IT

Studenci KUL na Check_ITCzy sztuczna inteligencja jest faktycznie inteligentna? Czy obecny stan rozwoju sztucznej inteligencji można uznać za wystarczający, aby maszynom przypisywać cechy równe inteligencji ludzkiej? Odpowiedz na te i inne pytania mogliśmy poznać podczas 8. edycji konferencji Check IT (7-8 marca 2023), czyli jednego z największych wydarzeń informatycznych, w którym uczestniczyli wykładowcy i studenci  kierunków informatyka oraz sztuczna inteligencja.

Check IT to wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu młodzi ludzie mogą odkryć lub rozwinąć swoje informatyczne pasje.  Pierwszego dnia w Lubelskim Centrum Konferencyjnym mieli okazję odwiedzić stoisko KUL,  gdzie studenci m.in. prezentowali ofertę edukacyjną uniwersytetu, a także uczestniczyć w prelekcjach przygotowanych m. in. przez przedstawicieli firm z branży IT. Drugi dzień konferencji odbywał się online, w jego ramach wykładowcy KUL przygotowali zajęcia dotyczące podczas których można było dowiedzieć się m.in. jak wykorzystać Internet jako źródło wiedzy oraz narzędzie promocji, jak wykonać multimedialną prezentację w grafice 3D czy poznać możliwości sztucznej inteligencji. Nie zabrakło też bardziej specjalistycznych zagadnień jak podstawy programowania aplikacji webowych z wykorzystaniem Spring Framework czy cyberbezpieczeństwo w epoce komputerów kwantowych.

Check IT organizowane jest przez Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, w ścisłej współpracy z uczelniami, w tym KUL,  kołami naukowymi oraz specjalistami z branży IT, w ramach inicjatywy Lubelska Wyżyna IT oraz Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

Fotorelacja