Aktualności / Wydarzenia

KUL na targach edukacyjnych

Ambasadorki KUL na Targach EdukacyjnychCo przyciąga młodych ludzi na KUL? Marka jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich uniwersytetów, bogata oferta ponad 50 kierunków studiów w języku polskim i angielskim, ale także gwarancja wszechstronnego rozwoju i niezwykła atmosfera, jakiej nie znajdziesz na żadnej innej uczelni. Młodzi ludzie planujący swoją przyszłość, szukają kontaktu z przedstawicielami uczelni, by dowiedzieć się więcej o miejscu, z którym planują związać swoją najbliższą przyszłość.

Marzec to ostatni miesiąc, kiedy można bezpośrednio spotkać się z tegorocznymi maturzystami. Dlatego właśnie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbywają się obecnie liczne spotkania, warsztaty i inne inicjatywy, przeznaczone dla uczniów szkół średnich. To także czas targów edukacyjnych, gdzie szkoły, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych, w tym z aktualną ofertą KUL.

W ciągu najbliższych dwóch dni pracownicy Akademii Nowoczesnych Mediów i Komunikacji KUL wspierani przez Ambasadorów KUL - studentów aktywnie działających w organizacjach studenckich będą promować uczelnię na dwóch wydarzeniach targowych: w Lublinie i w Warszawie.

Targi Edukacyjne w Lublinie odbywać się będą w dniach 9-10 marca 2023. Oferta KUL na Targach EdukacyjnychPrzez dwa dni w godzinach 9.00-15.00 w Targach Lublin A.A. przy ul. Dworcowej 11 nasi studenci i pracownicy będą odpowiadać na pytania o specyfikę każdego z kierunków studiów i wymagania rekrutacyjne, jak również podzielą się wiedzą o działalności licznych organizacji studenckich i życiu akademickim KUL. Będzie także można dowiedzieć się jak wygląda dzień studenta i jak można spędzać czas na uczelni w przerwie między zajęciami. Dokąd można wyjechać w ramach programu Erasmus+, aby zrealizować część programu swoich studiów? Studentów jakich narodowości można spotkać na KUL? Odpowiemy także na pytanie czy uniwersytet katolicki jest tylko dla katolików i opowiemy o szerokiej działalności Duszpasterstwa Akademickiego.

Kolejne wydarzenie to XXXIX Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2023, który odbędzie się w dniach 10-11 marca w centrum EXPO XXI w Warszawie. Te dwa dni w godzinach 9.00-16.00 wypełnione będą spotkaniami z maturzystami m. in. w ramach tzw. rozmów stolikowych, gdzie KUL reprezentować będzie jeden ze studentów - Ambasadorów. Ta inicjatywa to możliwość bezpośrednich rozmów studentów uczelni z kandydatami na studia w przyjaznej atmosferze. Będzie to także czas spotkań międzyuczelnianych, nawiązywania współpracy i planowania  wrześniowej kampanii promocyjnej.

Kandydacie - spotkaj się z nami i dowiedz się dlaczego KUL jest cool!