Aktualności / Wydarzenia

KUL pamięta o Janie Pawle II

- To tutaj, na KUL, Karol Wojtyła jako nauczyciel akademicki i profesor pracował od roku 1953 do roku 1978. Prowadził wykłady, ale też modlił się w zaciszu Kościoła Akademickiego - przypomina rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski w 19. rocznicę śmierci papieża Polaka. 

Jak dodaje ks. prof. Kalinowski, Katolicki Uniwersytet Jana Pawła II jest zobowiązany do pielęgnowania dziedzictwa i przekazywania nauczania najpierw Karola Wojtyły na wszystkich etapach jego posługi, a następnie Jana Pawła II. 

Od ponad roku uniwersytet we współpracy z Vatican News, polską sekcją Radia Watykańskiego realizuje międzynarodowy projekt medialny związany z JP2. W jego ramach powstają materiały video, teksty prasowe oraz nagrania audio.

Każda rocznica śmierci Jana Pawła II gromadzi wiernych Lublina przy pomniku na dziedzińcu KUL. W tym roku, o godz. 9.37 kwiaty złożyły władze Miasta Lublin i Województwa Lubelskiego, KUL, innych uczelni Lublina oraz instytucji państwowych i społecznych. 

O godz. 21.30 z balkonu Ratusza miejski trębacz odegrał utwór „Barka”.

 

https://www.kul.pl/pamietamy-19-rocznica-smierci-ojca-swietego-j

___

2 kwietnia 2005 r. świat obiegła smutna wiadomość. O godz. 21.37 zmarł Jan Paweł II, papież przełomu drugiego i trzeciego tysiąclecia, określany mianem Wielki. Papież pielgrzym, zatroskany o pokój i wolność, obrońca życia, który sam doświadczył zamachu na swoje życie.