Aktualności / Wydarzenia

KUL z nowym wideoserwisem informacyjnym

Wszystkie najważniejsze wydarzenia z życia KUL, w tym podsumowania uroczystości, konferencji naukowych, spotkań i wizyt gości uczelni, także dotyczące życia studenckiego, trafiają do nowego wideoserwisu informacyjnego "Wydarzenia KUL". Materiały te w formie comiesięcznego skrótu wiadomości z życia naszej uczelni dostępne są na kanale Tv KUL na You Tube.

W ostatnich dniach ukazał się już czwarty odcinek wideoserwisu informacyjnego, w którym można obejrzeć podsumowanie wydarzeń ze stycznia 2023 roku. To m.in. obszerna relacja z otwarcia w Paryżu Biura Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą, z której korzystać będą mogli rodacy z Francji, Belgii, Holandii i Luksemburga. Widzowie będą też mogli dowiedzieć się jak wyglądały obchody Dnia Judaizmu na KUL, w przygotowanie których zaangażowało się otwarte niedawno Centrum Heschela KUL. Warto polecić też wiadomość poświęconą wsparciu KUL młodych piłkarzy i koszykarzy, których gra - jak to widzimy w obrazie - jest na miarę ich marzeń o sportowych sukcesach.

Koniec ubiegłego roku - wydarzenia z grudnia 2022 r. - pozostaną już na zawsze dostępne w materiale, który rozpoczyna się od relacji z obchodów 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół KUL, bardzo zasłużonego dla uczelni. Wśród innych interesujących materiałów są np. te dotyczące np. twórczości Zofii Kossak czy zaangażowania KUL w pomoc niesioną ukraińskim uchodźczyniom i ich dzieciom. KUL, podobnie jak całe społeczeństwo polskie, ofiarnie zaangażował się w pomoc Ukrainie, którą niemal przed rokiem zaatakowała Rosja.

Listopad i październik to z kolei miesiące, które - jak można to obejrzeć w "Wydarzeniach KUL" - obfitowały w takie wydarzenia jak inauguracja roku akademickiego 2022/2023, otwarcie Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich KUL im. Abrahama J. Heschela czy inauguracja Centrum Studiów KUL przy Areszcie Śledczym w Lublinie. Było to również Polsko-Ukraińskie Seminarium Rektorów czy też bardzo ciekawe spotkanie rektora KUL ks. prof. Mirosława Kalinowskiego z delegacją wielkopostnych pielgrzymów z azorskiej wyspy św. Michała.

PLAYLISTA

Za realizację "Wydarzenia KUL" odpowiada ekipa, której pracami kieruje Damian Bieniek (reżyseria), złożona z operatorów obrazu - Łukasza Kaczmarka i Pawła Piwowarskiego. Wyborem najciekawszych fragmentów wydarzeń, a także czasochłonnym i skomplikowanym montażem całości zajmuje się Natalia Zburzyńska. Konsultacji "Wydarzeń KUL" udzielają natomiast m.in. Anna Kowalczyk i Monika Stojowska.