Aktualności / Wydarzenia

KULturalia 2024 - jubileusz święta kultury studenckiej na KUL

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie - KULturalia 2024, które odbędą się w dniach 17-19 maja 2024 na kampusie "Poczekajka" Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Organizatorem tego niezwykłego święta kultury studenckiej jest Uczelniany Samorząd Studentów KUL.

Program i Atrakcje

KULturalia to sztandarowy projekt samorządu studenckiego KUL, organizowany od 1974 roku. W tym roku obchodzimy Jubileusz 50-lecia, co czyni wydarzenie jeszcze bardziej wyjątkowym. W programie przewidziano koncerty znakomitych gwiazd, występy teatralne oraz różnorodne atrakcje integracyjne.

Harmonogram Koncertów

Pierwszego dnia, czyli 17 maja wystąpi Anna Wyszkoni a także Zakopower. Natomiast drugi dzień - 18 maja - to koncerty Myslovitz oraz Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów.

Bilety na koncerty można nabyć tutaj.

Dzień Bezpłatny - 19 maja

19 maja zapraszamy wszystkich na bezpłatny dzień piknikowy z  atrakcyjnymi koncertami. To doskonała okazja do wspólnej zabawy i integracji dla studentów, absolwentów, pracowników oraz mieszkańców Lublina. W programie m.in. występy Teatru ITP, Tomka Szmaglińskiego, wspólny grill, zabawy dla najmłodszych oraz konkursy. Gwiazdą wieczoru będzie BIOS - pięciu utalentowanych muzyków dla których muzyka jest zarówno zawodem, jak i pasją.

Integracja i Wartości

KULturalia 2024 to nie tylko koncerty, ale również szereg inicjatyw towarzyszących. Podczas wydarzenia odbędą się zbiórki krwi organizowane przez Klub Honorowych Dawców Krwi na KUL, a część dochodów z biletów zostanie przekazana na Hospicjum Dobrego Samarytanina. Impreza wyróżnia się tym, że jest organizowana bez udziału podmiotów związanych z branżą alkoholową i tytoniową, co podkreśla jej wyjątkowy charakter.

Dla Każdego Coś Miłego

Wydarzenie jest skierowane do osób w różnym wieku. Osoby małoletnie, które ukończyły 16 rok życia, mogą uczestniczyć w imprezie za zgodą opiekuna prawnego. Natomiast młodsze dzieci muszą być pod opieką dorosłych.

Zakończenie Dni Kultury Studenckiej

KULturalia kończą Dni Kultury Studenckiej w Lublinie, będąc jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu akademickim. To okazja do spotkania się, wspólnej zabawy i celebrowania kultury studenckiej w gronie przyjaciół i znajomych.

Zaproszenie

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na KULturalia 2024. Bawcie się z nami i świętujcie 50-lecie tego wyjątkowego wydarzenia! Nie może Was tutaj zabraknąć! Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.