Aktualności / Wydarzenia

Laureaci nagród Feniks

Stowarzyszenie Wydawców Katolickich ogłosiło listę publikacji wyróżnionych w tegorocznej edycji nagród Feniks. Wśród nagrodzonych prac znalazły się m.in. dzieła wydane przez Wydawnictwo KUL oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa KUL.

Tegoroczni laureaci nagród Feniks zostali ogłoszeni podczas uroczystego otwarcia XXIX Targów Wydawców Katolickich w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. Gala wręczenia nagród odbędzie się 13 kwietnia w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.

Feniksy przyznawane są przez Stowarzyszenia Wydawców Katolickich nieprzerwanie od 1999 roku.  Nagroda ma na celu promowanie i wyróżnienie wartościowych publikacji, które traktują o katolicyzmie lub przez swą wymowę pozytywnie ukazują wartości chrześcijańskie.

W tym roku Kapituła Nagrody doceniła także publikacje pracowników Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II czy osób związanych z naszą uczelnią. Ponadto wśród wyróżnionych wydawnictw znalazły się Wydawnictwo KUL i Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa KUL.

Jedną z dwóch nagród Feniks w kategorii „Duchowość/Świadectwo” otrzymała książka „Wielka księga życia duchowego” autorstwa ks. prof. dr. hab. Marka Chmielewskiego. W kategorii „Tłumacz” nagrodzono „Teksty z Ugarit. Tłumaczenie i komentarz” (t. 1-3) pod red. naukową dr. hab. Macieja Münnicha, prof. KUL. Z kolei wśród nagrodzonych prac w kategorii „Edytorstwo – Album” znalazła się publikacja „Kościoły i kaplice na Wołyniu z obrazami Włodzimierza Sławosza Dębskiego”, której współautorem jest dr hab. Edward Gigilewicz.

Ponadto dwa wyróżnienia w kategorii „Historia” otrzymały książka autorstwa dr. hab. Piotra Kochanka „Hyperborejczycy w historii historiografii Europy Północno-Zachodniej i Skandynawii między końcem XVI a początkiem XX wieku” wydana przez Wydawnictwo KUL, a także praca dr. Bartosza Nieściora „Odpowiedzialność dyscyplinarna urzędników skarbowych w międzywojennej Polsce”, która ukazała się nakładem Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa KUL.

Pełna lista nagrodzonych dostępna jest na stronie swk.pl.