Aktualności

LEXALIA 2011 - Dni Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji

W dniach 6-9 kwietnia 2011 r. odbędą się LEXALIA 2011 - Dni Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji - jedyna taka na skalę ogólnopolską wspólna inicjatywa pracowników i studentów.

Program:

Dzień pierwszy, 6 kwietnia 2011 r. (środa)

Już pierwszy dzień Lexaliów będzie obfitował w liczne szkolenia i warsztaty. Wszystko zacznie się od Warsztatów umiejętności negocjacyjnych (Katedra Negocjacji i mediacji KUL). Nieco później rozpocznie się Kurs samoobrony dla kobiet (przeprowadzony przez Funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie), zaś dla spragnionych wiedzy o funkcjonowaniu uczelni i prawach studenta odbędzie się szkolenie z zakresu Uczelnianych procedur, czyli praw studenta w praktyce (Rzecznik Praw Studenta KUL). Dla zainteresowanych własnym rozwojem niezmiernie ciekawa będzie Sztuka autoprezentacji (szkolenie prowadzone przez Panią Ewelinę Bondyrę). W tym dniu odbędzie się także finał konkursu Gry Prawnicze (przeprowadzonego przez Koło Naukowe Studentów Prawa KUL).

Dzień drugi, 7 kwietnia 2011r. (czwartek)

Dzień drugi z pewnością będzie nie mniej interesujący. Z samego rana Koło Naukowe Studentów Prawa KUL zaprasza wszystkich na Wizytę w Laboratorium Kryminalistycznym przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie. O godz. 10.00 rozpocznie się konferencja dotycząca Obywatelstwa Unii Europejskiej - czyli wyzwań dla praktyki krajowej w świetle orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości (zorganizowana przez Koło Naukowe Studentów Europeistyki KUL). Jednym z bardziej interesujących punktów tegorocznych LEXALIÓW będą zdecydowanie II Targi Aktywności Studenckiej zorganizowane przez Samorząd Studentów Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.
Jeżeli ktoś czuje się zagubiony w masie administracyjnej dokumentacji na pewno z chęcią pójdzie na warsztaty "Pisma w administracji publicznej – kurs praktyczny" (prowadzone przez dr. Sebastiana Kwietnia). Co jest zaś bardziej skomplikowanego od setek pism administracyjnych i równie pewne jak śmierć? Otóż tak, to właśnie podatki! Z tej okazji organizatorzy zapraszają na tyle ważne, co przydatne, warsztaty - "Student vs. PIT" oraz Prelekcję “Zawód - Doradca podatkowy” (mgr Bożena Zybura - Przewodnicząca Zarządu Lubelskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych).

Dzień trzeci, 8 kwietnia 2011r. (piątek)

W ciągu trzeciego dnia Lexaliów każdy znajdzie coś dla siebie: wykład ze specjalnym gościem - Rzecznikiem Praw Dziecka, Panem Markiem Michalakiem nt. „Prawa człowieka i prawa dziecka w świecie współczesnym” oraz kolejny konkurs, tym razem z Wiedzy o Unii Europejskiej (zorganizowany przez Koło Naukowe Studentów Europeistyki KUL) połączony ze spotkaniem z licealistami. Dla osób planujących karierię naukową przewidziane jest Szkolenie z Metodologii pisania prac naukowych (prowadzenie: mgr Anna Słowikowska). Zainteresowany sportem? Nie można przegapić Finału III Turnieju o Puchar Dziekana WPPKiA KUL - odbywającego się na Hali Sportowej KUL, a zorganizowanego przez Samorząd Studentów Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.

Dzień czwarty, 9 kwietnia 2011r. (sobota)

W ostatnim dniu LEXALIÓW odbędą się dwa duże wydarzenia: Wielki Finał konkursu "Gry Prawnicze” (zorganizowanego przez Koło Naukowe Studentów Prawa KUL), odbywający się w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL oraz jeżeli pogoda dopisze, LEXALIA zakończy Piknik na Poczekajce. Organizatorzy zapraszają do przyniesienia swojego grilla i integracji.

Program (pdf)