Aktualności / Wydarzenia

Może to Ty odmienisz wygląd Hospicjum?

1 Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie zaprasza do udziału w konkursie na zaprojektowanie grafiki wielkopowierzchniowej na szklaną elewację budynku. Nagroda główna to 3000 zł. Patronat nad konkursem objął rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ks. prof. Mirosław Kalinowski, który od wielu lat sprawuje posługę w Hospicjum i jest jego prezesem.

Wojewódzki konkurs graficzny „Bliżej Chorych” został ogłoszony przez Hospicjum Dobrego Samarytanina i Stowarzyszenie Anthill w ramach programu „Święty Jan Paweł II – wartości i nauka wiecznie żywe – cykl wydarzeń w ramach 10. rocznicy kanonizacji”. Jego celem jest zwrócenie uwagi na działalność na rzecz osób dotkniętych chorobą nowotworową w ostatnim jej stadium, a także na postać św. Jana Pawła II, który reprezentował ludzi chorych i cierpiących. Jak podkreślają organizatorzy konkursu, misji pełnionej przez Hospicjum Dobrego Samarytanina od ponad 30 lat przyświecała zawsze i nadal przyświeca myśl naszego wielkiego rodaka – „Kiedy cierpią ludzie, kiedy cierpi człowiek, potrzebny jest drugi człowiek przy cierpiącym. Blisko niego”.

– Cierpienie jest wpisane w istotę i sens naszego życia. Mówiąc o cierpieniu, myślę o jego wymiarze fizycznym i duchowym. W Hospicjum Dobrego Samarytanina, gdzie od lat pełnię posługę, pomagamy umniejszać cierpienie. Przez modlitwę, przez obecność drugiego człowieka, lekarzy, pielęgniarki i wolontariuszy oraz przez stwarzanie godnych warunków naszym chorym. Ten konkurs wniesie radość, która jest tak potrzebna na każdym etapie istnienia – mówi rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski, który objął konkurs patronatem.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie wzorów grafik, którymi będą oklejone szyby wielkopowierzchniowe budynku hospicjum. Mają one spełniać nie tylko funkcje estetyczne, ale przede wszystkim przekazywać przesłanie placówki oraz budować atmosferę wsparcia i empatii dla chorych i ich rodzin.

W konkursie mogą brać udział osoby indywidualne, organizacje oraz firmy. Termin składania prac na adres info@anthill.com.pl mija 2 sierpnia.

2 Finał konkursu, podczas którego nastąpi uroczyste odsłonięcie wykonanej grafiki i prezentacja prac konkursowych, odbędzie się 15 sierpnia 2024 r. Zostanie także zaprezentowana część prac związanych z zagospodarowaniem ogrodu i przestrzeni wokół budynku, zaprojektowanych i zrealizowanych przez Instytut Architektury Krajobrazu KUL. Będą również przedstawione plany dotyczące udostępnienia ogrodu dla Podopiecznych Hospicjum.

O KONKURSIE
Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z Regulaminem (do pobrania tutaj: https://www.anthill.com.pl/?p=7025) oraz zaprojektować naklejkę zgodnie z wytycznymi zał. 3 do Regulaminu (do pobrania tutaj: https://www.anthill.com.pl/?p=7025).
Prace należy przesyłać mailowo na adres: info@anthill.com.pl
Termin składania prac: 2.08.2024 r.
Rozstrzygnięcie konkursu: 7.08.2024 r.
Wszystkie niezbędne informacje zawarte są w Regulaminie.
Regulamin i pliki do pobrania na https://www.anthill.com.pl/?p=7025
Partnerem jest województwo lubelskie. Wydarzenie bierze udział w programie „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego.