Aktualności / Wydarzenia

Museum Selfie Day na KUL

Akademia Nowoczesnych Mediów i Komunikacji  KUL we współpracy z Historią Sztuki KUL, Muzeum KUL oraz Centrum Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnością KUL CAN zapraszają studentów, absolwentów i pracowników uniwersytetu do udziału w Museum Selfie Day 2023.

Celem inicjatywy jest ukazywanie fotografii - popularnych selfie, z miejsc związanych ze sztuką oraz zabytkami.

Aby wziąć udział w Museum Selfie Day na KUL należy przesłać  zdjęcie wraz z opisem (imię i nazwisko, miejsce wykonania fotografii oraz status- student, absolwent, pracownik KUL) na adres: izabela.caban@kul.pl. Termin przesyłania zdjęć 16-25 stycznia br.

Miejsce wykonania fotografii może być dowolne, zarówno może prezentować muzeum, zabytek z Polski, ale także ze świata.

Selfie będziemy publikowali w mediach społecznościowych KUL, czyli na Instagramie, Facebooku oraz TikToku. Wybrane zdjęcia zostaną wydrukowane przez Centrum KUL CAN. Wyeksponujemy je na terenie uniwersytetu.

W tym roku Museum Selfie Day przypada na 18 stycznia (środa). Akcja ma pomóc w szerzeniu wiedzy na temat dzieł sztuki i polega na robieniu zdjęć-selfie z zabytkami z całej Polski i świata. Autorką pomysłu Museum Selfie Day jest duńska designerka Olivia Muus. Zwiedzając National Gallery w Kopenhadze, zrobiła zdjęcie dzieła sztuki w pozie selfie, które stało się inspiracją do stworzenia w sieci Muzeum Selfies. Dzięki temu powstała idea promowania sztuki za pośrednictwem portali społecznościowych. Zdjęcia trafiają do sieci - łącznikiem akcji w jest hasztag #MuseumSelfie.

 

Wysłanie zdjęcia jest automatyczną akceptacją RODO i publikacji wizerunku.

klauzula_informacyjna-_museum_selfie_day_1_1