Aktualności / Wydarzenia

Na deski Teatru ITP wraca „Sztukmistrz”

Dramat „Sztukmistrz” – muzyczna opowieść przygotowana na podstawie arcydzieła literatury współczesnej „Sztukmistrza z Lublina” Isaaca Bashevisa Singera – po raz kolejny będzie można zobaczyć na deskach Teatru ITP. Bohaterem dzieła jest Jasza Mazur – wielki mistrz iluzji, który podążając za niezwykłą miłością plącze się w sieci żądz, obietnic i kłamstw. Najbliższe spektakle zaplanowano 26, 27 i 28 maja w Sali Teatralnej KUL (sala CTW-02 w piwnicach budynku Centrum Transferu Wiedzy, naprzeciwko Kościoła Akademickiego KUL).

Bohater Jasza Mazur – jak czytamy w opisie spektaklu, którego scenarzystą i reżyserem jest twórca Teatru ITP, salezjanin ks. dr Mariusz Lach – to wielki mistrz iluzji, człowiek nie tylko obdarzony niezwykłymi zdolnościami, ale także przy tym ogromnie popularny, który po ostatnich objazdach znów wyrusza z Lublina do Warszawy, gdzie – jak się okazuje – czeka na niego kobieta jego marzeń.

Jasza Mazur ma nie tylko żonę, ale jest również otoczony wieloma kochankami-przyjaciółkami. Pomimo to postanawia porzucić małżeństwo i znajomości z kobietami, porzucić także swoją wiarę, by spełnić się w miłości. Jednocześnie, nie potrafiąc rezygnować z przyjemności, plącze się w sieci żądz, obietnic i kłamstw, gdzie podejmować można tylko radykalne kroki. To one zaniosą naszego sztukmistrza przed oczy świata, który oceni, czy można wybaczyć zadanie ran, które przecież nie mogą się zagoić – dodano w opisie spektaklu.

W „Sztukmistrzu” zagrają studenci, których pasją jest teatr. Wystąpią Aleksandra Bogacz, Dominik Borek, Paulina Borowa-Misiarz, Damian Dąbek, Rafał Dąbek, Kamila Goś, Przemysław Halas, Ewa Jagiełło, Wiktoria Janeczko, Julia Łata, Patrycja Malinowska, Karolina Matyka, Tomasz Matysek, Kaja Peć, Anna Pieńkos, Adam Rączka, Olga Sidor, Marcin Strug, Krzysztof Wach, Miłosz Zajączkowski i Zofia Zielińska.

Za muzykę w spektaklu odpowiada Michał Iwanek; za przygotowanie wokalne zespołu – Kinga Moczydłowska; choreografię – Justyna Kazek; scenografię – Emilia Rusin; kostiumy – Monika Barycka, a za plakat – Marta Zbańska.

Spektakl „Sztukmistrz”, który premierę miał 11 listopada 2021 r., powstał dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Więcej informacji o przedstawieniu, w tym o obowiązkowej rezerwacji miejsc i szczegółach dotyczących rezerwacji wejściówek, znajduje się na stronie internetowej Teatru ITP.